تاریخ انتشار: ۰۹:۰۰ - ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 2022 May 16
کد خبر: ۲۱۵۲۲
انحصار برای خودروسازان نه‌تنها باعث افزایش قیمت و کاهش کیفیت کالاهای تولید برای مصرف‌کنندگان می‌شود بلکه جلوی فعالیت تولیدکنندگان واقعی را نیز می‌گیرد.

به گزارش تلنگر؛ عضو هیأت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: واردات خودرو باهدف ایجاد رقابت در صنعت خودرو در کشور انجام می‌شود لذا نباید واردات آن در انحصار مسببان وضعیت موجود صنعت خودروسازی کشور قرار گیرد.


واردات خودرو نباید در اختیار خودروساز باشد

مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی گفت:‌ ما در هرجایی که انحصار داشته باشیم شاهد افزایش قیمت و کاهش کیفیت کالاهای تولیدشده هستیم.

وی افزود: باهدف حمایت از تولید داخل، واردات خودرو به کشور با محدودیت و ممنوعیت‌هایی در سال‌های قبل همراه بوده که این مسئله باعث ایجاد رانت برای خودروسازان ما شده است.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: انحصار برای خودروسازان نه‌تنها باعث افزایش قیمت و کاهش کیفیت کالاهای تولید برای مصرف‌کنندگان می‌شود بلکه جلوی فعالیت تولیدکنندگان واقعی را نیز می‌گیرد.

یوسفی خاطرنشان کرد: بسیاری از کشورها در سایه بازار رقابتی امروز به جایگاه رفیعی در صنعت خودروسازی رسیده و خودروهای تولیدی‌شان به کشورهای دیگر صادر نیز می‌شود.

وی افزود: واردات خودرو به کشور باهدف ایجاد رقابت در صنعت خودرو در کشور انجام می‌شود لذا نباید واردات آن در انحصار مسببان وضعت موجود صنعت خودروسازی کشور قرار گیرد چراکه در این صورت نقض قرض صورت گرفته و ما باز شاهد انحصار خواهیم بود.

انتهای مطلب


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی