تاریخ انتشار: ۰۸:۰۵ - ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - 2022 May 18
کد خبر: ۲۱۵۲۴
اعضای هیأت پارلمانی موریتانی به ریاست المصطفی صهیب رئیس کمیته دوستی پارلمانی موریتانی- سوریه سه‌شنبه با بشار اسد دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش تلنگر؛ بشار اسد رئیس‌جمهوری سوریه در دیدار یک هیأت پارلمانی موریتانی، با تأکید بر نقش ملت‌ها در حفظ ثبات منطقه، گفت: جنگ علیه منطقه، جنگ فکری و اعتقادی است.

اعضای هیأت پارلمانی موریتانی به ریاست المصطفی صهیب رئیس کمیته دوستی پارلمانی موریتانی- سوریه سه‌شنبه با بشار اسد دیدار و گفت‌وگو کردند.

در این دیدار درباره تازه‌ترین تحولات کشورهای عربی و نقش اساسی ملت‌ها در ثبات منطقه از طریق حفظ هویت و پایبندی به آن، بحث و تبادل‌نظر شد.

رئیس‌جمهوری سوریه گفت: جنگ علیه این منطقه اساساً جنگ فکری و اعتقادی بوده و این جنگ از جنگ نظامی خطرناک‌تر و تأثیر آن بیشتر است.

بشار اسد ادامه داد: مردم موریتانی همیشه و در مراحل مختلف به هویت و وابستگی عربی پایبند بوده‌اند.

وی همچنین بر اهمیت سفرهای متقابل بین هیات‌های پارلمانی و مردمی بین دو کشور و بهره‌برداری از نتایج این سفرها و تبدیل آن به ایده‌ها و سازوکارهای عملی برای نزدیک کردن بین ملت‌ها و تأمین منافع آنها تأکید کرد.

هیأت پارلمانی موریتانی نیز در این دیدار از مواضع سوریه و پایبندی آن به مسائل محوری عربی تقدیر و به جایگاه ویژه سوریه نزد همه ملت موریتانی اشاره کرد.

این هیأت پارلمانی بر تداوم حمایت ملت موریتانی از ملت سوریه در عرصه مبارزه با تروریسم تأکید کرد و افزود: جنگ تروریستی نه‌فقط ملت سوریه، بلکه همه ملت‌های پایبند به ماهیت عربی آنها را هدف قرار داده است.


برچسب ها: سوریه
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی