تاریخ انتشار: ۱۱:۴۷ - ۲۳ خرداد ۱۴۰۱ - 2022 June 13
کد خبر: ۲۱۵۳۹
بحث‌هایی وجود دارد که فدراسیون فوتبال باید نام بزرگی را روی نیمکت یوزپلنگ‌های پارسی جایگزین اسکوچیچ کند.
به گزارش تلنگر؛ دراگان اسکوچیچ راه‌یابی تیم ملی ایران به جام جهانی 2022 را آسان کرد، اما توانایی سرمربی کروات در رسیدگی به مسائل پیچیده حل مشکلات پیش روی ایران برای موفقیت در جام جهانی را ندارد.

بحث‌هایی وجود دارد که فدراسیون فوتبال باید نام بزرگی را روی نیمکت یوزپلنگ‌های پارسی جایگزین اسکوچیچ کند.

ایران در دور دوم مسابقات مقدماتی جام جهانی قطر در شرایط بدی قرار داشت که هیچ مربی حتی ایرانی‌ها حاضر نشد هدایت این تیم را بپذیرد.

فدراسیون فوتبال در شرایطی که اصلاً مشخص نبود سرنوشت تیم ملی چه خواهد شد و آیا امکان موفقیت برای تیم وجود دارد یا خیر، یک‌شبه اسکوچیچ را از تیم صنعت نفت آبادان گرفت؛ سرمربی تیم ملی کار خود را به بهترین شکل ممکن انجام داد.

حالا سؤال اینجاست که چرا در آن زمان هیچ‌کس ریسک مربیگری تیم ملی را قبول نکرد؟ و چرا امروزه افراد زیادی از اسکوچیچ انتقاد می‌کنند؟

برخلاف بسیاری از منتقدان فعلی اسکوچیچ، من معتقدم که تیم ملی بزرگ‌تر از اسکوچیچ نیست، زیرا ما به دلیل کاریزما، صبر، هوش و تصمیمات تاکتیکی او به جام جهانی 2022 قطر راه یافتیم.

اسکوچیچ توانایی مقابله با پیچیدگی‌های جام جهانی را دارد؟
ایران در گروه B با انگلیس، آمریکا و اوکراین، ولز یا اسکاتلند هم‌گروه است. سؤال بزرگ این است که آیا اسکوچیچ توانایی مقابله با پیچیدگی‌های جام جهانی را دارد یا خیر. در آسیا با تیم‌هایی مانند بحرین و عراق روبرو بودیم و در مقابل تیمی که کیفیتش کمی از آسیا بالاتر رفته شکست خوردیم اما در جام جهانی باید با انگلیس و تیم‌های اروپایی روبرو شویم.


شاید برایتان جذاب باشد:

ما در هر دو بازی مقابل کره جنوبی در مسابقات مقدماتی با مشکل مواجه شدیم. این‌یک زنگ خطر است؛ در شرایط فعلی می‌توان گفت تیم‌هایی مانند آمریکا، ولز بهتر از کره هستند و این‌یک چالش بزرگ برای تیم ملی ایران است. سؤال درست این است که آیا اندازه سرمربی تیم ملی ما با این پیچیدگی‌ها همخوانی دارد؟

اکنون اگر هر فرد دیگری را جایگزین اسکوچیچ کنیم تا با شرایط تیم آشنا شود وارد رقابت‌های جام جهانی قطر  شدیم و عملاً فرصت آشنایی با تیم را ندارد؛ اما اگر فردی مانند کی‌روش که سابقه کار در ایران را دارد و بازیکنان ایرانی را کاملاً می‌شناسد انتخاب کنیم مطمئناً کیفیتی بالاتر ازآنچه با اسکوچیچ به دست می‌آوریم خواهیم داشت.

انتهای مطلب/


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی