تاریخ انتشار: ۱۰:۴۰ - ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - 2022 June 20
کد خبر: ۲۱۵۵۰
برنامه‌های یحیی برای شروع فصل آینده چیده شده است؛ او بازیکنان خود را انتخاب کرده و احتمالاً سریع‌تر از باقی تیم‌ها تمرینات آماده‌سازی خود را برای شروع لیگ برتر آغاز خواهد کرد.

به گزارش تلنگر؛ پرسپولیس پس از چند فصل بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی باشگاه؛ امسال پیش فصل را طوفانی آغاز کرده و با کمترین خروجی و بیشترین ورودی مؤثر به دنبال بازپس‌گیری جایگاه خود در لیگ برتر و احتمالاً لیگ قهرمانان آسیا است؛ احتمالاً، چون هنوز معلوم نیست این تیم مجوز باشگاه حرفه‌ای خود را گرفته است یا خیر!

خرید‌های قطعی این تیم فعلاً علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی، دانیال اسماعیلی‌فر، سروش رفیعی، ولسیانی و محمد مهدی احمدی هستند. پرسپولیس البته هنوز به دنبال جذب مهاجم است، اما تا همین لحظه هم‌تیمی بسته که می‌توان به آن لقب «کهکشانی» داد. نکته مهم امروز در پرسپولیس هماهنگ کردن بازیکنان تازه‌وارد با بازیکنان قبلی است؛ تغییر و تحول زیاد در یک باشگاه می‌تواند هماهنگی تیمی را از بین ببرد و نداشتن نظم تیمی و هماهنگی می‌تواند این فصل پاشنه آشیل پرسپولیس باشد؛ موضوعی که در آستانه جام جهانی برای ملی‌پوشان پرسپولیس خیلی خوب نیست چراکه باعث افت فردی و تیمی می‌شود.

بیشتر بخوانید:ستاره‌ها به یحیی وفا نکردند

یحیی گل‌محمدی با تیم پرستاره ناکام بیگانه نیست. در لیگ دوازدهم محمد رویانیان سعی کرد با جمع‌کردن کلی ستاره در کنار هم به ۴ سال ناکامی پرسپولیس در کسب عنوان قهرمانی پایان بدهد. درنتیجه او بازیکنان گرانقمیتی مثل جلال حسینی، محسن بنگر، حسین ماهینی، کریم انصاری‌فرد و محمد قاضی را جذب کرد. قرمز‌ها کار را با مانوئل ژوزه شروع کردند، اما این مربی پرتغالی به دلایل متعدد نتایج لازم را نگرفت و بین دو نیم‌فصل جای خودش را به یحیی گل‌محمدی داد. آخرش هم پرسپولیس به رتبه‌ای بهتر از هفتمی دست نیافت.کار تیمی پاشنه آشیل پرسپولیس

تجارب دیگری هم در فوتبال ایران وجود دارد که تأیید می‌کند فقط بستن یک تیم پرستاره برای کسب موفقیت کافی نیست؛ مثل استیل‌آذین که با یک‌دو جین اسم بزرگ به دسته پایین‌تر سقوط کرد. استقلال هم در این سال‌ها هر تابستان کلی بازیکن گرفت و موفق نشد، اما در لیگ بیست‌ویکم قهرمانی بدون شکست را به دست آورد.

درواقع عامل قهرمانی یک تیم جدای از بازیکنان باکیفیت، تیمی عمل کردن آن‌ها است؛ یحیی اگر به دنبال جام‌های این فصل و داشتن تیمی هجومی و باکیفیت است باید به دنبال ایجاد اتحاد و کار تیمی در جمع بازیکنان باشد و از موضوع هماهنگ کردن بازیکنان برای کسب امتیازات اولیه غافل نشود؛ فصل پیش‌رو به جهت آغاز جام جهانی در وسط فصل لیگ‌ها می‌تواند چالش‌های خود را داشته باشد. باید دید یحیی با این چالش‌ها چه می‌کند.

انتهای مطلب/ 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
آخرین اخبار
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی