تاریخ انتشار: ۰۹:۵۴ - ۲۳ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 14
کد خبر: ۲۱۷۸۹
محیا شدن بستر برای تقویت جریانات دریا به خشکی (اصلاحا مانسون ) احتمال وقوع رگبار و رعدوبرق را برای روزهای آتی بیشتر می‌کند.

به گزارش تلنگر؛ محیا شدن بستر برای تقویت جریانات دریا به خشکی (اصلاحا مانسون ) برای جنوب سیستان‌وبلوچستان و همینطور بخش های مرتفع شمال شرقی استان هرمزگان و مناطق مرتفع استان کرمان که در بخش‌های جنوبی این استان واقع شده ،احتمال وقوع رگبار و رعدوبرق را بیشتر می‌کند .


در این‌حال در سایر نقاط کشور جو آرومی را در طی روز داریم البته وزش باد هم در نیمه شرقی کشورمان کماکان با قوت روزهای سابق ادامه دارد.


هم‌اکنون زابل سرعت وزش باد 82 کیلومتر گزارش شده‌است. برای بخش‌هایی از سیستان‌وبلوچستان خیزش گرد وخاک و کاهش کیفیت هوا را در این مناطق به همراه دارد. از سوی دیگر غرب کشور،در استان‌های ایلام ، خوزستان و بوشهر افزایش سرعت وزش باد عراق باعث شده شرایط برای انتقال غبار به این سه استان محیا شود و می‌تواند کاهش کیفیت هوا را برای این مناطق به همراه داشته باشد.


همچنین نیمه شمالی کشور را برای امروز و فردا افزایش دما خواهند داشت اما درنیمه جنوبی تغییرات دما قابل توجه نیست.


شهرکرد نیز امروز با دمای 9 درجه در مرکز شهر چهارمحال‌بختیاری خنک‌ترین دمای کشور را تجربه کرد.


درجنوب غرب کشور مثل استان خوزستان، مرکز استان دمای48 درجه را درگرم‌ترین ساعت ظهر داشت. امروز هم انتظار می‌رود 48 تا 49 درجه باشد.


آب‌های دریای عمان هم در بخش‌های ساحلی استان سیستان‌وبلوچستان همچنان برای امروز و فردا آب‌های مواج و متلاطم دارد.


دمای هوای پایتخت برای امروز 35 درجه و گرم‌ترین ساعات خود به 36 درجه می‌رسد. برای روز های پایان هفته شاهد افزایش دما به 37 درجه نیز خواهیم‌بود.پایان مطلب


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی