تاریخ انتشار: ۰۹:۲۷ - ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 17
کد خبر: ۲۱۸۲۴
سرمایه گذاران کمتر ساده لوح و کاهش قیمت دارایی ها، کلاهبرداری را به تلاشی کمتر فریبنده تبدیل کرده است.
از 65 درصد کابران بیت‌کوین کلاهبرداری می‌شود
به گزارش تلنگر؛ بررسی‌های جدید کلاهبرداری ازکاربران ارز دیجیتال نشان می‌دهد که در سال 2022 به دلیل کاهش قیمت دارایی‌ها و خروج کاربران بی‌تجربه در این بازار، افراد کمتری قربانی کلاهبرداری‌های ارزهای دیجیتال شده‌اند.

بر اساس گزارش 16 اوت تحلیل زنجیره‌ای، مجموع درآمد کلاهبرداری رمزنگاری از سال میلادی تا به امروز در حال حاضر 1.6 میلیارد دلار است که معادل 65 درصد کاهش نسبت به دوره سال قبل است که به نظر می رسد با کاهش قیمت ارزهای دیجیتال مرتبط باشد.

سرمایه‌گذاران کریپتو در بازارهای صعودی، زمانی که فرصت‌های سرمایه‌گذاری و بازدهی بزرگ برای قربانیان جذاب‌تر است، بیشتر در معرض کلاهبرداری قرار می‌گیرند. بازارهای صعودی نیز معمولاً شاهد شیوع بالاتری از کاربران جدید و بی‌تجربه ارزهای دیجیتال هستند که بیشتر قربانی کلاهبرداری می‌شوند.

همچنین نتایج به دلیل کلاهبرداری های نسبتاً بزرگ PlusToken و Finiko در سال 2021 که 3.5 میلیارد دلار درآمد کل کلاهبرداری را به دست آورد، ناهموار است.

بزرگترین کلاهبرداری سال 2022 تاکنون تنها 273 میلیون دلار به دست آورده است و مربوط به پلتفرم سرمایه گذاری حشیش JuicyFields.io است که بنا بر گزارش ها، حساب های سرمایه گذاران را در سرویس رشد الکترونیکی» متمرکز بر حشیش مسدود کرده است.

هک ها و وجوه دزدیده شده

درحالی‌که درآمد کلاه‌برداری در سال کاهش‌یافته است، هک مبتنی بر کریپتو این روند را کاهش داده است و تا ژوئیه 2022 با 58.3 درصد افزایش به 1.9 میلیارد دلار رسیده است، رقمی که شامل 190 میلیون دلار هک Nomad bridge که در 1 آگوست آغاز شد، نمی‌شود.

انتهای مطلب
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

فرهنگ و هنر
رویدادها
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی