تاریخ انتشار: ۱۷:۳۴ - ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 July 24
کد خبر: ۶۷۷۳
وزیر خارجه بحرین : کشور بحرین به منظور مقابله با ایران در یک صف با آمریکا می‌ایستد.
  به گزارش تلنگر خالد بن احمد، وزیر خارجه بحرین که به آمریکا سفر کرده است با جرد کوشنر، مشاور رییس جمهور آمریکا و جیسون گرینبلات، معاون رییس جمهور آمریکا در واشنگتن دیدار کرد، وی ضمن حمایت از سیاست‌های ضد ایرانی آمریکا مدعی شد که دخالت‌های ایران در امور داخلی کشورهای منطقه و حمایت آموزشی و مالی از شبه نظامیان تروریستی در راستای ایجاد ناامنی و بی‌ثباتی است.

وی همچنین گفت که کشور بحرین به منظور مقابله با ایران در یک صف با آمریکا می‌ایستد.

وزیر خارجه بحرین همچنین با جان بولتون، مشاور امنیت ملی آمریکا دیدار و ضمن متهم کردن ایران به حمایت از تروریسم از سیاست‌های ضد ایرانی آمریکا حمایت کرد.


هیأت وزیران بحرین که روز دوشنبه (دیروز) به ریاست «خلیفه بن سلمان آل خلیفه» نخست‌‌وزیر بحرین و با حضور «سلمان بن حمد آل خلیفه» ولی‌عهد این کشور برگزار شد، از تهدیدات «دونالد ترامپ» علیه ایران حمایت کرد.

خبرگزاری بحرین (بنا) گزارش داد که هیأت وزیران در این جلسه از موضع ترامپ و تصمیمات آمریکا و استراتژی قاطع آن در برابر آنچه تهدیدات ایران خوانده شد، استقبال کرد.

هیأت وزیران همچنین اشاره کردند که «سیاست‌های ایران اعم از برنامه هسته‌ای و موشکی و حمایت از گروه‌های افراطی و تُندرو در غرب آسیا، امنیت و ثبات منطقه را بر هم می‌زند و لذا هیأت وزیران حمایت کامل خود از استراتژی قاطع ترامپ که با خطرات تروریسم در منطقه مقابله و امنیت و ثبات در منطقه را تقویت می‌کند، اعلام می‌دارد.»

رئیس‌جمهور آمریکا روز دوشنبه به سخنان رئیس‌جمهور ایران خطاب به ایالات متحده مبنی بر اینکه «با دم شیر بازی نکنید»، واکنش نشان داد.

«دونالد ترامپ» در توییتر نوشت: «دیگر هیچ وقت ایالات متحده را تهدید نکن، وگرنه با عواقبی مواجه می‌شوی که مشابه آن قبلاً بر سر عده انگشت شماری در تاریخ آمده است. ما دیگر کشوری نیستیم که صحبت‌های جنون آمیز شما درباره خشونت و مرگ را تحمل کنیم. مواظب باش».

بحرین پیشتر نیز از سیاست دولت ترامپ و آمریکا و به طور کل از هر اقدامی علیه ایران در سطح بین‌الملل اعلام حمایت کرده بود؛ حمایت از خروج آمریکا از برجام و قطع روابط مغرب با ایران بخشی از این حمایت‌هاست.

منامه اخیرا اعلام کرد که دولت دونالد ترامپ بهتر از دولت قبل آمریکا به ریاست باراک اوباما ایران و منطقه را می‌فهمد. خالد بن احمد آل خلیفه آوریل گذشته در گفت‌وگو با رویترز گفته بود که ایران دشمن مشترک است و از سیاست ترامپ در قبال ایران حمایت می‌کند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی