تاریخ انتشار: ۱۲:۳۰ - ۲۲ شهريور ۱۳۹۷ - 2018 September 13
کد خبر: ۷۵۸۷
در شرایط فعلی کشور؛ به نظر می‌رسد که باید تمام تلاش برای حفظ وضع موجود باشد و کارآفرینانی که سرمایه‌های خود را در بخش تولید آوردند را حمایت کرد تا بتوانند ضمن جلوگیری از بیکاری کارگران و فعالان امروز در حوزه تولید اعم از کارگر و کارفرما؛ زمینه را برای افزایش تولید این مجموعه‌ها ایجاد کرد.

به گزارش تلنگر؛ طرحی برای حفظ اشتغال باید برای هدایت تسهیلات به بخش مولد فعال باشیم.
وی با اشاره به اینکه پیش بینی می شود ریزش نیروی کار در استان اصفهان بیشتر از نقاط دیگر باشد گفت:برای پیشگیری از این معضل باید نگاه ویژه به شرایط موجود داشت.

اولویت امروز هم افزایی برای بهبود شرایط است. 

همه تلاش بر این است که اشتغال موجود حفظ شود. قانون آزادسازی واردات طلا به خاطر اشکالات گمرکی مزیتی برای طلاسازان ندارد و پیشنهاد می شود برای رونق و توسعه واحدهای طلاسازی به این واحدها وام طلا داده شود.

برای برون رفت از مشکلات فعلی نیاز به تلاش مضاعف همراه با شهامت مدیریتی هستیم .

طرح های اشتغال زایی کشور، باید براساس شرایط امروز کشور طراحی شود.

افرادی که از واحدهای صنعتی تعدیل می شوند در محاسبات آمار بیکاری لحاظ نمی‌شوند. در چند ماه گذشته ده هزار نفر در  بیکار شده اند.

آثار منفی قیمت ارز روی واحدهای صنعتی اثرگذار است و امروز بسیاری از واحدهای صنعتی تعطیل شده اند.جزیره ای کار کردن وزارتخانه های مختلف مشکلات اقتصادی را بیشتر می کند.

 
همه برنامه ها را برای حفظ مشاغل موجود متمرکز کرد. مشاغل خاص چون صنایع دستی و کشاورزی حمایت ویژه شوند. اگر حق آبه کشاورزان داده می شد ۲۰۰روستا اشتغال پایدار داشتند.

اسخت گیری های بانکها  عاملی برای توسعه نیافتن طرح های کارآفرینی است. کار با شعار حل نمی شود. به خاطر حل نشدن مشکلات مردم از وضع موجود رضایت ندارند.

با طرح و برنامه در جلسات باید شرکت کرد و از کارآفرینان نمونه هم تجلیل شود.طرح های نیمه کاره را باید با سرعت به بخش خصوصی واگذارکرد.حمایت از سازمانهای مردم نهاد مهم است. مشکل منابع ارزی و طبیعی نداریم و اشکال در منابع انسانی است.

مراکز درمانی و داروسازی بخش خصوصی در حال ورشکستگی هستند. این مراکز امروز در آستانه ورشکستگی هستند چون دولت طلب های آنها را نمی دهد

بروکراسی های اداری و نبود وحدت رویه بانک ها بیش از مشکلات ارزی سرعت سرمایه گذاری ها را می گیرد. اشکالات تولید رامی توان با اصلاح دستورالعمل ها حل کرد.
البته ایجاد اشتغال فقط دادن تسهیلات نیست. حفظ اشتغال موجود مهمتر از تولید اشتغال است.
سهم تعاون در اقتصاد به جای 25، سه درصد است؛ رفع موانع تولید  کند است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی