تاریخ انتشار: ۱۵:۳۷ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۷ - 2018 September 22
کد خبر: ۷۶۴۳
معاون پارلمانی شهردار تهران از آخرین وضعیت ماندن یا رفتن شهردار تهران طبق قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان را تشریح کرد.

به گزارش خبرگزاری تلنگر ؛ داریوش قنبری، معاون پارلمانی شهردار تهران با اشاره به تصویب قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان و ابلاغ آن از سوی رئیس مجلس، به حواشی ایجاد شده پیرامون شهردار تهران و اینکه این قانون شامل وی می‌شود یا خیر،گفت: بر این اساس، از اداره قوانین مجلس درباره وضعیت آقای افشانی شهردار تهران و اینکه این قانون شامل وی می‌شود یا خیر، استعلام کردیم. قرار شد حقوقدانان مجلس این موضوع را بررسی و نتایج استعلامات را به ما اعلام کنند.

وی افزود: پس از اینکه نتایج استعلامات از مراجع قانونی درباره ماندن یا رفتن آقای افشانی اخذ کردیم و به نتیجه رسیدیم، اخبار آن اعلام خواهد شد. فعلا منتظر اعلام نتایج از طریق مراجع قانونی هستیم.

معاون پارلمانی شهردار تهران اضافه کرد: استنباط ما به لحاظ قانونی این است که با توجه به اینکه انتصابات شهرداران دارای قانون خاص است، بنابراین شهرداران مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نیستند اما به هر حال به شکل رسمی از مراجع قانونی استعلام خواهیم کرد.

معاون پارلمانی شهردار تهران در پایان خاطرنشان کرد: قرار است پس از تعطیلی جلسات علنی مجلس و تعطیلات تابستانی نمایندگان، استفساریه‌ای را از مجلس درباره وضعیت شهردار تهران و مشمولیت وی در قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان ارائه دهیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی