تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - ۰۸ مهر ۱۳۹۷ - 2018 September 30
کد خبر: ۷۷۹۱
مذاکرات با اروپایی ها خوب پیش می رود و این سیر مثبت موجب بازگشت محبوبت محمد جواد ظریف می شود، محبوبیتی که گویا قرار است در انتخابات ریاست جمهوری 1400 به کار گرفته شود.
به گزلرش تلنگر ؛ روند مذاکره با اروپایی ها برای حفظ برجام می تواند نقطه عطفی در دو عرصه سیاست خارجی و داخلی ایران باشد. ثمرات مثبت به نتیجه رسیدن این مذاکرات از جمله تقویت تعاملات ایران با دنیا، باز شدن باب همکاری های اقتصادی و ... بارها و بارها گفته شده اما بد نیست اگر نگاهی نیز به تاثیرات آن در عرصه سیاست داخلی داشته باشیم. 

خط کشی میان دو حوزه سیاست داخلی و خارجی اساسا اشتباه است و نگاهی به تاریخ معاصر ایران روشن می کند که  این دو وادی همیشه با یکدیگر در ارتباط بوده و بر هم تاثیر گذاشته اند. این تاثیرگذاری اما در مقاطعی خاص افزایش یافته و تشخیص مرز باریک میان آن ها را دشوار کرده است.

راه دور نرویم؛ همین انتخابات ریاست جمهوری 1392. حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان در آن مبارزات انتخاباتی چنان سیاست داخلی و خارجی را بهم گره زد که مردم برای رای دادن به او تردید نکردند. عوامل دیگری همچون رد صلاحیت مهره های اصلاح طلب و قرار گرفتن این جریان در شرایط اضطرار نیز به کمک آمد و روحانی را به پاستور رساند. این زمینه و پیشینه محمد جواد ظریف کافی بود تا وزیر خارجه دولت یازدهم به یکی از محبوب ترین چهره های دولت تبدیل شود. 
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی