تاریخ انتشار: ۰۹:۴۱ - ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 08
کد خبر: ۷۹۱۵
حمایت از صنعت و تولید داخلی باید اساس فعالیت های اجرایی و نظارتی باشد و ایجاد مانع بر سر راه کالای ایرانی خیانت به کشور است.
به گزارش تلنگر؛ حمایت از صنعت و تولید داخلی باید بر اساس فعالیت های اجرایی و نظارتی باشد و ایجاد مانع بر سر راه کالای ایرانی خیانت به کشور است. اما در سال‌های گذشته همیشه شاهد بوده‌ایم که به اسم حمایت از تولید و تولیدکننده فشار بر این قشر بیشتر شده است.

ثبات در بازار اقتصادی و توسعه کسب و کار در کشور نیازمند مشارکت و وحدت آحاد جامعه و مسئولان است.  

بزرگان برای افزایش اشتغال و رونق کسب وکار تمامی ارکان نظام برای توسعه و آبادانی در کشور اعم از سپاه و دولت و قوای دیگر باید تلاش کنند. مجلس باید قوانین دست و پا گیر بر سر راه تولید را اصلاح و دولت باید بخش‌نامه های بی‌دلیل را حذف کند.

یکی از کارهایی که در چند سال گذشته انجام شده برگزاری مناقصات برای دستگاه‌ها بوده است اما دادن این اختیار که دستگاه می‌تواند وندور لیست . بلک لیست داشته باشد خود باعث ایجاد رانت شده است. امروز یکی از دلایل نابرابری در صنعت مناقصات محدود شده است که ساز و کار دقیقی برای محدودیت‌ها و دلایل محدود سازی مناقصه ارائه نمی‌شود و عملا با محدود کردن مناقصه، آن را به سمت گزینه دلخواه میل داده‌اند.

 اما مسئولین باید مشکلات واحدهای صنعتی در بخش های مختلف را رصد کنند و مسئولان برای کاهش بیکاری در جامعه نسبت به تعطیلی هیچ یک از واحدهای تولیدی بی تفاوت نباشند.

نظارت برای واحدهای صنفی به منظور ثبات در بازار اقتصادی در اولویت کاری مسئولان مربوط باشد و در برخورد با احتکار کنندگان کالاهای اساسی مردم جدی باشند.

مردم در کاهش قیمت کالاها در بازار نقش ندارند و باید آحاد جامعه با ممانعت از خرید های خارج از عرف در برهم خوردن ثبات در بازار جلوگیری کنند.

برای افزایش اشتغال و توسعه اقتصادی نباید جزیره ای عمل کرد و با توجه به رهنمود های رهبر معظم انقلاب در بحث اقتصاد مقاومتی می توان برای افزایش اشتغال در این منطقه از کشور گام برداشت.

حذف موانع تولید و قوانین دست و پاگیر که به اقتصاد  آسیب می زند باید با اتخاذ راهبرد کارشناسی حذف شود و حمایت از کالای ایرانی باید در جامعه ملموس و عینی باشد.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی