تاریخ انتشار: ۰۹:۵۹ - ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 09
کد خبر: ۷۹۳۳
دیپلمات سابق هند در اظهار نظری ضمن توصیه به حفظ روابط دهلی نو با تهران گفت، باید منتظر تغییر سیاست پوچ آمریکا علیه ایران از سوی جامعه بین‌الملل یا خود این کشور بود.

یک دیپلمات سابق هندی دوشنبه شب به وقت تهران در اظهار نظری گفت که دهلی نو باید موضع احتیاطی را در زمینه تحریم‌های آمریکا علیه ایران اتخاذ کند.

 به نوشته وبگاه «دی ان ای» «تلمیذ احمد» سفیر سابق هند در عربستان و عمان گفت: «منافع هند در حفظ روابط با ایران است.»

دیپلمات سابق هند در عین حال خواستار آن شد تا هند به طور کامل از آمریکا فاصله نگیرد.

تلمیذ احمد در این زمینه گفت: «آنچه که هند انجام خواهد داد و فکر می‌کنم که سیاست درستی است، کاهش واردات نفت از ایران برای یک دوره کوتاه مدت و در عین حال تداوم رایزنی‌ با آمریکا برای حصول اطمینان از قابل انعطاف‌تر شدن سیاست این کشور است.» 

وی ادامه داد: «دیدگاه من این است که  نیازی به موضع گیری تهاجمی آشکار نداریم اما به طور مداوم  در پی پیشبرد منافع خود بوده و منتظر آن زمان باشیم که در  سیاست پوچ آمریکا از سوی جامعه بین‌الملل یا خود این کشور تجدید نظر شود.»

دیپلمات سابق هند در خاتمه پیش بینی کرد که کاهش خرید نفت از ایران تنها برای مدت زمان کوتاهی ممکن است و احتمالا این مسئله برای دوره‌ طولانی مدت ادامه نخواهد یافت.

این در حالی است که وزیر نفت هند نیز روز دوشنبه اعلام کرد، دو شرکت هندی در ماه نوامبر (آبان) و زمان اعمال دور دوم تحریم‌های آمریکا، خرید نفت از ایران را سفارش داده‌اند.  به گفته منابع مطلع، خرید نفت هند از ایران در ماه آبان  به نه میلیون بشکه می‌رسد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی