تاریخ انتشار: ۰۹:۲۳ - ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 13
کد خبر: ۷۹۸۳
بعد از نامه ۱۳ تن از رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور به معاون اول رئیس جمهور بانک مرکزی آیین‌نامه‌ای صادر کرد تا ارز دولتی به دانشگاه‌ها برای همایش ها، فرصت‌های مطالعاتی و خرید مجلات علمی داده شود که تاکنون این موضوع محقق نشده است.

به گزارش خبرگزاری تلنگر ؛ محمود فتوحی رئیس دانشگاه صنعتی شریف درباره آخرین وضعیت تخصیص ارز دولتی به دانشگاه‌ها گفت: بعد از نامه ۱۳ تن از رؤسای دانشگاه‌های سطح یک کشور به معاون اول رئیس جمهور آیین‌نامه‌ای از طرف بانک مرکزی صادر و در آن اعلام شده که قرار است  به دانشگاه‌ها به منظور برگزاری کنفرانس‌ها و فرصت‌های مطالعاتی و خرید مجلات علمی داده شود. البته تاکنون این موضوع محقق نشده است.

وی افزود: در این آیین‌نامه فقط عنوان ارز دولتی بیان شده و اینکه این ارز به چه نرخی (۴۲۰۰ یا ۸۰۰۰ تومان) باشد، مشخص نیست یا لااقل من از آن اطلاعی ندارم.

رئیس دانشگاه صنعتی شریف تصریح کرد: اگر مسئله ارزی دانشگاه‌ها حل نشود این امر می‌تواند به تعامل علمی دانشگاه‌ها، مراکز و کارهای تحقیقاتی داخلی و خارجی از کشور صدمه بزند لذا نیاز است این مشکل هرچه زودتر حل شود.

فتوحی اظهار داشت: معاون اول رئیس جمهور پس از دریافت نامه رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور قول دادند این مشکل به هر صورتی که امکانش باشد حل شود که یا باید ارز دولتی به دانشگاه‌ها بدهند یا اینکه معادل ریالی آن به دانشگاه ها داده شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی