تاریخ انتشار: ۱۴:۵۶ - ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 15
کد خبر: ۸۰۲۱
مدیران حوزوی اگر نتوانند جلوی تندروی در حوزه را بگیرند کشور را وارد بحران‌های عجیب کرده و جدای از آن مردم را از حوزه نومید می‌کنند.
به گزارش تلنگر؛ حوزه‌های علمیه همواره از ارکان نظام و حامی ‌آرامش در ساختار سیاسی و اقتصادی نظام بوده‌‌اند. این حمایت در غالب‌های مختلف اعم از آموزش فضلای مختلف و اساتید گران سنگ گرفته تا تربیت طلاب و درس و بحث و اعزام طلاب برای شهرها و روستاهای دور افتاده تاکنون انجام شده است. 
این پایگاه مهم مردمی به مانند رهبر معظم انقلاب همیشه جایگاهی فرا جناحی داشته و تواkسته بود خود را به عنوان یکی از ارکان فرا جناحی نظام به مانند جایگاه رهبری و آیت الله هاشمی رفسنجانی نشان دهد؛ اما چندی است که با عملکردهای عجیب در حوزه و عدم کنترل به موقع این شاعبه ایجاد شده است که حوزه‌های علمیه که رسالت اصلی آنها رشد دین و تلاش در جهت ایجاد مدینه فاضله می‌باشد فاصله گرفته و رنگ و بوی جناحی در آن به وضوح دیده می‌شود. 

اولین جرقه‌های این موضوع زمانی اتفاق افتاد که علی لاریجانی رئیس وقت مجلس در در قم در حال سخنرانی بود و جمعی از طلاب و روحانیون به سمت وی سنگ پرتاب کرده و سخنرانی را برهم زدند.

حوزه تندروها را کنترل کند

حوزه تندروها را کنترل کند

دومین هشدار زمانی بود که یادگار امام راحلمان همان امامی که از همین حوزه‌ها برخواست و با خواست خدا چنین انقلابی را برپا کرد با جنجال و شعارهای نامناسب اجازه نیافت سخنرانی خود در قم را به انتها برساند. این اتفاق با عکس‌العمل‌های زیادی از طرف رهبری انقلاب و آیت الله هاشمی رفسنجانی و آقای لاریجانی و .... مواجه شد.

حوزه تندروها را کنترل کند

حوزه تندروها را کنترل کند

مرحله بعدی در مشهد اتقاق افتاد و پس از نماز جمعه به امامت آقای علم الهدی در مشهد با شعار بر علیه روحانی تظاهراتی شکل گرفت که با بی‌تدبیری برگزار کنندگان به آشوبی همه گیر در کشور تبدیل و به وقایع دی ماه 96 معروف شد.

حوزه تندروها را کنترل کند

بعد از آن بزرگترین حرکت در حوزه، اجتماع خودجوش (بخوانید سازمان یافته) طلاب حوزه علمیه قم  و شعار بر علیه روحانی بود که در آن ضمن برآشفتن اذهان عمومی نسبت به نحوه فوت آیت الله العظمی هاشمی رفسنجانی باعث ایجاد مشکلاتی در کشور شد.

حوزه تندروها را کنترل کند

آخرین پرده از دخالت‌ها و رفتارهای جناحی حوزه را می‌توان در حوادث اطراف مجلس در زمان بررسی و تصویب CFT دید. جایی که دیگر علانا بر روی پلاکارد شعار نوشته و برای آنکه به ذی نفعان نشان دهند که از فلان جا آمدیم اسم مرکز مربوطه را نیز می‌نویسند.

حوزه تندروها را کنترل کند

بزرگان و سروران من؛ علمای شیعه کشور ما امثال آقای قاضی و نخودکی را داشته است. امثال امام و رهبری و آقای بهجت را داشته است که همگی از همین درس و بحث‌ها بلند شدند.  می‌شود با مدیریت دقیق ضمن اینکه مسائل را دور از جناحگرایی و رفتار افراطی بیان می‌کنید؛ مردم را به عنوان امین در کنار خود نگاه دارید.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی