تاریخ انتشار: ۱۳:۲۵ - ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 17
کد خبر: ۸۰۴۶
مدیران جدید صداوسیما چندان دل خوشی از عادل فردوسی پور ندارند، در این شرایط به نظر می‌رسد مدیران تلویزیون می‌خواهند ماهیت برنامه نود رفته رفته شبیه «ورزش و مردم» بشود؛ بی‌خطر، بی‌حاشیه و مهارشده. باید دید فردوسی‌پور تا کجا می‌تواند مقاومت کند.

به گزارش تلنگر ؛ هر چقدر بیشتر جست‌‌وجو کنی کمتر به دلیل منطقی و قابل باوری برای پخش نشدن نود در این هفته میرسی. فردوسی‌پور در سخنانی کوتاه گفته است: «ما مطابق روال سالیان قبل که در هفته‌هایی که بازی‌های لیگ تعطیل بود برنامه داشتیم، تمام کار‌های برنامه را انجام می‌دهیم و با هماهنگی مدیر محترم گروه ورزش، هفته قبل در برنامه ٩٠ اعلام کردم که دوشنبه این هفته درباره چه موضوعاتی برنامه داریم

بعد که از او پرسیده‌اند آیا نود این هفته پخش می‌شود جواب داده: «ما در حال انجام کار‌های برنامه برای هفته آینده هستیم و امیدواریم که نود پخش شود.» مدیران هم به نحوی جواب سربالا دادند؛ میرباقری معاون سیما به خبرنگاران گفته بود «این هفته نود همچون دیگر برنامه‌های هفتگی شبکه که در آن ساعت پخش می‌شدند از کنداکتور خارج شده است تا بینندگان بتوانند فوتبال‌های جذاب اروپا را تماشا کنند

آیا می‌توان باور کرد این نکات همه دلایل پخش نشدن برنامه نود این هفته است؟ شاید بهتر باشد گذشته را مرور کرد تا متوجه شویم این گفته‌ها تنها دلایل پخش برنامه نود از شبکه سه سیما نیست؛ فردوسی‌پور تا پیش از آمدن فروغی مدیر جوان و  اصولگرای شبکه سه به تلویزیون نسبتاً مستقل عمل می‌کرد. عادل آنقدر سابقه و قدرت داشت که بتواند برنامه خودش را بسازد و از بالاترین میزان استقلال یک مجری در سازمان صدا و سیمابرخوردار باشد. حتی زمانی که دیگر ستارگان تلویزیون مثل مهران مدیری درگیر حواشی زیادی شدند و از صدا و سیمادور ماندند، عادل توانست مستقل به کار خود ادامه دهد و اجازه ندهد برنامه نود درگیر حواشی شود. البته یک بار در زمان مدیریت علی‌آبادی نود دچار حاشیه شد، البته همان زمان رسانه‌ها از نحوه برخورد مدیران وقت سازمان تربیت بدنی با عادل انتقاد کردند و دوباره نود بدون وقفه به کار خود ادامه داد.

فردوسی‌پور اجازه نداد نود مثل سایر برنامه‌های پُرطرفدار صداوسیما مثل دورهمی و خندوانه در اسپانسر‌های مختلف غرق شود و همین کنترل بر مسائل اسپانسرینگ و توجه به محتوا به جای درآمدزایی نود را در اوج نگه داشت. هرچند می‌شد این اواخر نشانه‌های اُفت را در نود مشاهده کرد. اما میزان این اُفت انقدر نبود که این برنامه را از جایگاهی که دارد خارج کند. فردوسی‌پور در سایه این استقلال و با تکیه بر توانایی ذاتی خودش به قدرتی رسیده بود که برای سایر برنامه‌سازان تلویزیون غبطه‌برانگیز بود. نود هم مخاطب داشت و هم می‌توانست جنجال کند.

فردوسی‌پور هم محبوب بود، هم توانست خود را به عنوان نماد عدالت در میان برنامه سازان صدا و سیما جایگاه‌یابی کند. همه این موارد فردوسی‌پور را در جایگاهی نشانده بود که کمتر کسی می‌توانست به آن جایگاه نزدیک شود. حتی ظهور شبکه ورزش، ساخت برنامه‌های مختلف ورزشی و ورود مجریان جوان هم نتوانست جایگاه عادل فردوسی‌پور را متزلزل کند. فردوسی‌پور همچنان گزینه اول سازمان صدا و سیما برای ساخت ویژه‌برنامه‌های فوتبالی بود. نود هم که قدرتمند حضور داشت.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی