تاریخ انتشار: ۰۹:۱۷ - ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 21
کد خبر: ۸۰۷۲
هرچقدر که مراسم میلیونی پیاده‌روی اربعین با عظمت بیشتری برگزار می‌شود، دست‌هایی هستند تا از شکوه این همایش بزرگ شیعیان بکاهند.

به گزارش خبری تلنگر ؛ کم‌کم موسم آغاز پیاده‌روی اربعین از راه رسید و زائران دیگر در فکر آخرین برنامه‌ریزی و تدارکات برای عازم شدن در مسیر نور هستند.

همایش‌های ۲۰ میلیونی اربعین در سال‌های گذشته، رسانه‌های مطرح جهان را وادار به انتشار اخبار این تجمع بی‌نظیر کرد. در همین راستا، تلاش‌های زیادی برای کاستن از شکوه این تجمع در رسانه‌های ضدشیعی صورت گرفت. بخصوص از سال گذشته تا کنون، دست‌های زیادی بود تا با تفرقه بین دوملت ایران و عراق، «مانور سالانه شیعیان» را کمرنگ جلوه دهد. 

سانه‌های خارجی و برخی از داخلی‌ها هم در ایران و هم در عراق شایعاتی را در این مدت به وجود آوردند.

* مگر عراقی‌ها با ما نجنگیدند؟

یکی از شایعات مطرح شده طی امسال این است که مگر عراقی‌ها در طول جنگ تحمیلی با ایرانی‌ها نجنگیدند، پس چرا ایرانی‌ها با آن‌ها مهربانی می‌کنند؟ پاسخ این شایعه مشخص است چرا که در طول جنگ تحمیلی این مردم عراق نبودند که با ما در جنگ بودند، بلکه دولت صدام و نیروهای بعثی بودند که با ما سر جنگ داشتند، در همان زمان هم سپاه بدر که عراقی‌های مخالف صدام بودند در ایران تشکیل شد و با آن ها مبارزه کرد.

 

* شایعه دخالت ایران در عراق

درحالی که پس از سقوط دولت بعث، رابطه عراق با ایران در اوج خودش قرار گرفت، حتی ایرانی‌ها به درخواست دولت عراق در مقابله با داعش در کنار آن‌ها قرار گرفتند، رسانه‌های سعودی شایعه دخالت ایرانی‌ها در عراق را مطرح کردند. 

 شایعه ارتباط مردان ایرانی با زنان عراقی

در نمونه دیگر روزنامه سعودی الشرق الاوسط شایعه ارتباط برقرار کردن مردان ایرانی با زنان عراقی را چاپ کرد. این روزنامه به نقل از سخنگوی سازمان بهداشت جهانی نوشته بود که این مرکز نگران افزایش بارداری‌های ناخواسته در راهپیمایی اربعین بین زنان عراقی است. در این خبر حتی ادعا شده بود که در یک سال، ۱۶۹ مورد بارداری گزارش شده است  اما پیگیری‌های رسانه‌ها جعلی بودن خبر را درپی داشت و این سازمان مجبور شد طی یک بیانیه رسمی چنین مطلبی را تکذیب کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی