تاریخ انتشار: ۲۱:۳۷ - ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 22
کد خبر: ۸۱۰۳
معاون سیاسی سابق آمریکا در دولت باراک اوباما و هدایت‌کننده پیشین گفتگو‌های هسته‌ای با ایران، در گفتگو با این شبکه گفت: بنده نگاه بدبینانه‌ای درباره سیاست‌های آمریکا در خصوص عربستان سعودی دارم. به نظرم دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، تصمیم گرفته است در قضیه رخ داده در کنار محمد بن سلمان بایستد.

به گزارش تلنگر ؛ وندی شرمن با اشاره به قتل روزنامه‌نگار مخالف عربستانی در کنسولگری سعودی در استانبول افزود: شاید مقامات آمریکا روایت مسخره عربستان سعودی را درباره این اتفاق زیر سوال ببرند، اما می‌بینیم که رئیس جمهور ترامپ در مجموع فضایی دوگانه ایجاد کرده است به طوری که می‌گوید او محمد بن سلمان را مسئول قتل جمال خاشقجی نمی‌داند، اما محمد بن سلمان را مسئول ایجاد شرایطی می‌داند که سبب شده است افرادی بتوانند با مصونیت چنین کار‌هایی را انجام بدهد. سخنان ترامپ در حملات شدید به خبرنگاران آمریکایی یا حمایت طولانی از عربستان سعودی آنهم برای مدت چندین روز در حالی که این توضیحات عربستان سعودی هیچ اعتباری ندارند، موید همین نکته است.

مذاکره‌کننده اسبق هسته‌ای آمریکا افزود: به نظرم دولت آمریکا باید راهی برای حرکت پیش روی پیدا کند تا مثلا در ظاهر عربستان سعودی را تنبیه کند، اما این سیاست به معنای آن نخواهد بود که شاهد دست کشیدن آمریکا از حمایت از محمد بن سلمان باشیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی