تاریخ انتشار: ۱۵:۴۸ - ۰۲ آبان ۱۳۹۷ - 2018 October 24
کد خبر: ۸۱۳۲
«گابریل تان» سردبیر بخش ورزشی شبکه فاکس اسپورتس آسیا در یادداشتی ضمن تحسین عملکرد «علیرضا بیرانوند» دروازه بان تیم پرسپولیس، اظهار داشت: بیرانوند در بازی دیشب مقابل السد ثابت کرد که یک گلر کلاس جهانی است.
به گزارش خبری تلنگر ؛ شبکه فاکس اسپورتس آسیا روز چهارشنبه در گزارشی به قلم تان نوشت: بیرانوند توجه و تحسین محافل ورزشی بین المللی را برای نخستین بار در ژوئن امسال پس از مهار ضربه پنالتی «کریستیانو رونالدو» فوق ستاره تیم ملی پرتغال در جام جهانی 2018 روسیه، به سمت خود جلب کرد.
اما سه شنبه شب به رغم کوچک بودن میدان بازی در مقایسه با شکوه جام جهانی، بیرانوند به یقین نماشی به مراتب برجسته تر از عملکرد خود در جام جهانی بروز داد. نمایشی تحسین برانگیز که بی شک موقعیت او را به عنوان یکی از آینده دارترین دروازه بانان تراز اول جهان ارتقاء خواهد داد.
پرسپولیسی ها که بازی رفت را در دوحه با پیروزی یک بر صفر پشت سر گذاشته بودند، برای نخستین راهیابی به فینال لیگ قهرمانان آسیا تنها کاری که می بایست انجام می دادند ممانعت از شکست مقابل السد بود چرا که هر نتیجه تساوی حکم صعود پرسپولیس را داشت اما پس از گذشت 17 دقیقه از آغاز بازی، «بغداد بونجاح» مهاجم الجزایری السد زهر خود را ریخت.
مقابل ضربه دقیق و تقریبا غیرقابل مهار بونجاح، تقریبا هیچ کاری از دست بیرانوند بر نمی آمد، ضربه ای که منجر شد تا پرسپولیسی ها سیزدهمین گل خود را در تورنمنت جاری دریافت کنند.
در ادامه بازی، تنها 2 دقیقه پیش از اتمام نیمه نخست، السد برای به ثمر رساندن دومین گل خارج از خانه خود مصمم به نظر می رسید؛ در واقع تنها مانع پیش روی «حسن الهیدوس» که پشت دفاع قرمزها صاحب توپ شده بود، جهش سریع بیراوندی بود که پرسپولیس را در جریان بازی نگه داشت.
پرسپولیسی ها که خطر پذیرفتن گل دوم و حذف در یک قدمی فینال از بیخ گوششان گذشته بود تنها چهار دقیقه پس از آغاز بازی در نیمه دوم، با ضربه والی «سیامک نعمتی» که از روی ارسال «گادوین منشا» به دست آمد، موفق شدند تا بار دیگر خود را به نخستین صعود به فینال معتبرترین رقابت باشگاهی قاره کهن نزدیک تر کنند.
با این وجود، هر چه بازی رو به دقایق پایانی پیش می رفت، میهمان قطری خطرناک تر نشان می داد اما بیرانوند پس از واکنش استثنایی در برابر ضربه سر یکی دیگر از اسطوره های فوتبال دنیا، یعنی «ژاوی هرناندز» که از فاصله ای فوق العاده نزدیک به سمت دروازه وی روانه شد، بار دیگر اثبات کرد که مرد روزهای بزرگ است.
مسلما نیمه نهایی آسیا به اندازه بازی مقابل قهرمان اروپا یعنی پرتغال آن هم در جام جهانی چشمگیر نیست و قطعا گرفتن پنالتی یکی از اسطوره های فوتبال جهان که انواع و اقسام افتخارات را در دنیای فوتبال کسب کرده، کار بزرگی است که بیرانوند از عهده آن بر آمد اما نظر عمومی در مورد پنالتی این است که همواره فاکتور شانس در آن دخیل بوده و حدس مسیر جهش درست توسط دروازه بان یکی از قوانین بنیادی در دفع این ضربات است.
از سوی دیگر کارشناسان و بازیکنان به صورت متفق القول بر این باورند که احتمال گل شدن ضربات پنالتی بیشتر از مهار شدن آن توسط دروازه بان است.
اما واکنش ها و عملکرد گلرها در جریان بازی معیار و ملاک اثبات توانمندی های آن ها محسوب می شود و این دقیقا همان کاری است که بیرانوند در بازی شب گذشته و در برابر چشمان 81 هزار 350 نفر از هواداران متعصب خودی انجام داد.
اگر منصفانه به موضوع نگاه کنیم باید بگوییم که بیرانوند هم صد در صد کامل و بی عیب و نقص نیست و در جریان دیدارهای پیشین پرسپولیس در لیگ قهرمانان سال جاری نیز مشاهده شده است که شماره یک دروازه تیم ملی ایران هم در برخی از نقاط ضعف دارد اما در سن 26 سالگی هنوز زمان زیادی برای پیشرفت بهترین بازیکن شب شکوهمند آزادی، وجود دارد.
قرمزهای تهران شب گذشته موفق شدند تا با متوقف کردن السد مدعی در ورزشگاه آزادی تهران، نام خود را به عنوان اولین پایه فینال این دوره از رقابت های لیگ قهرمانان آسیا ثبت کنند و برای شناختن حریف خود در فینال می بایست امروز بازی سوون سامسونگ بلووینگز کره و کاشیما آنتلرز ژاپن را به تماشا بنشینند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی