تاریخ انتشار: ۱۰:۲۱ - ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - 2018 October 27
کد خبر: ۸۱۴۶
حضور تیم فوتبال پرسپولیس در فینال لیگ قهرمانان آسیا و برگزاری بازی برگشت در تهران، پای ۲۰ نفر از روسای لیگ‌های آسیایی از جمله عربستان را به ایران باز می‌کند.

به گزارش خبری تلنگر ؛ سه سالی است که نمایندگان فوتبال ایران و عربستان در لیگ قهرمانان فوتبال آسیا در کشور بی طرف به مصاف هم می روند. این اتفاق بعد از جنجال و لابی عربستانی‌ها به واسطه مسائلی که در سفارت این کشور رقم خورد، آغاز شد و تا همین چند ماه گذشته هم ادامه داشت. عربستان با فشار و رایزنی های گسترده طی سه سال گذشته از حضور در ایران و بازی در خاک کشورمان خودداری کرد و حتی این اجازه را نداد که تیم های ایرانی به این کشور سفر کنند.

سعودی ها علاوه بر ایران، این فرمول را برای کشور قطر هم پیاده کردند و قصد داشتند با حمایت امارات، کنفدراسیون فوتبال آسیا را قانع کنند که بازی در کشور قطر هم خطرات خاص خودش را دارد. هرچند که AFC زیر بار برگزاری بازی تیم های عربستانی و قطری در زمین بی طرف نرفت و این حکم فقط برای ایران باقی ماند.

بهانه واهی نبود امنیت در ایران در شرایطی مدام از سوی عربستانی ها عنوان شده است که پرسپولیس حالا در فینال لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد و در بازی برگشت مقابل کاشیما آنتلرز ژاپن میزبان است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی