تاریخ انتشار: ۱۰:۱۷ - ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 04
کد خبر: ۸۲۳۷
در برپایی این موکب‌ها از ظرفیت بقاع متبرکه مجری طرح میقات الرضا در استان استفاده شده است و در طول اجرای طرح حدود 270 نفر از هیأت امنا و خدام ثابت و افتخاری بقاع متبرکه و اماکن مذهبی به خدمات‌رسانی به زائران خواهند پرداخت.

همزمان با ایام شهادت امام رضا (ع) 30 موکب و ایستگاه صلواتی «قدمهای آسمانی تا امام مهربانی» در این استان با میزبانی بقاع متبرکه و امامزادگان برپا میشود.

تا جایی که اطلاع پیدا کرده ایم تاکنون فقط  30 موکب خدماترسانی به زائران آقا علی ابن موسیالرضا (ع) در استان سمنان برپا شده است. این طرح از برنامههای اجرایی ذیل طرح ملی میقات الرضاست که در ایام شهادت امام رضا (ع) با هدف ارائه خدمات در مسیر زائران اجرا میشود.

بهمنظور ارائه خدمات فرهنگی به زائران، از ظرفیت 20 مبلغ بومی و اعزامی از قم استفاده میشود، از اهداف فرهنگی این طرح میتوان به آمادهسازی زائران برای زیارت بامعرفت بیشتر امام الرضا (ع)، تبیین و ارتقای سطح معرفتی مردم نسبت به موضوع ولایت، تبلیغ و ترویج فرهنگ وقف به مناسبت به هفته وقف، تبدیل بقاع به قطب فرهنگی و خدماترسانی به زائران حرم امام مهربانی اشاره کرد.

در برپایی این موکبها از ظرفیت بقاع متبرکه مجری طرح میقات الرضا در استان استفاده شده است و در طول اجرای طرح حدود 270 نفر از هیأت امنا و خدام ثابت و افتخاری بقاع متبرکه و اماکن مذهبی  به خدماترسانی به زائران خواهند پرداخت.

در این مواکب و ایستگاهها علاوه بر خدمات فرهنگی، خدمات تغذیه شامل آب جوش و چای صلواتی، میان وعده و وعدههای غذای گرم در برخی از مواکب به زائران ارائه میشود.

طرح قدمهای آسمانی تا امام مهربانی از 15 آبان ماه آغاز و خدماترسانی در ایستگاهها تا غروب 19 آبانماه ادامه خواهد داشت.

این طرح در استانهای سمنان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی و گلستان که بیشترین حجم زائران پیاده به حرم رضوی در کشور را دارند اجرا میشود.


ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی