تاریخ انتشار: ۰۹:۳۴ - ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 11
کد خبر: ۸۲۹۸
گویا گونه‌ای از عنکبوت‌ها به نام Tetragnatha در این ناحیه زندگی می‌کنند که تارهایی وسیع می‌بافند. حالا تارهای این موجودات به قدری زیاد شده که جامعه‌ی جهانی را نگران کرده است و اهالی این شهر با معضلی بزرگ روبه‌رو شده‌اند.

شهری ساحلی در غرب یونان وجود دارد که با نام Aitoliko شناخته می‌شود. هر چند سال یکبار پدیده‌ی عجیبی در این شهر رخ می‌دهد که در دنیا بی‌نظیر است و آن چیزی نیست جز پوشیده شدن شهر با تارهای عنکبوت. گویا گونه‌ای از عنکبوت‌ها به نام Tetragnatha در این ناحیه زندگی می‌کنند که تارهایی وسیع می‌بافند. حالا تارهای این موجودات به قدری زیاد شده که جامعه‌ی جهانی را نگران کرده است و اهالی این شهر با معضلی بزرگ روبه‌رو شده‌اند.

اگر از عنکبوت می‌ترسید به این شهر نروید

گویا در سال 2013 نیز همین موضوع رخ داده بود و تارهای عنکبوت سراسر شهر را پوشانده بودند. اما دلیل این پدیده‌ی عجیب چیست؟ چرا عنکبوت‌ها به این شهر علاقه‌مند هستند؟

اگر از عنکبوت می‌ترسید به این شهر نروید

تحقیقات نشان داده است که در زمان خاصی از سال، شمار نوعی پشه در شهر Aitoliko زیاد می‌شود و از قضا عنکبوت‌ها به شکار این نوع حشرات علاقه‌مند هستند. شکار پشه‌ها سبب رشد و زاد و ولد سریع عنکبوت‌ها می‌شود، همچنین آنها برای شکار حشرات به وسیله‌ی تارهای خود دامی وسیع در سراسر شهر پهن می‌کنند که باعث ایجاد مشکلاتی برای شهروندان یونانی می‌شود.

اگر از عنکبوت می‌ترسید به این شهر نروید

مردم یونان برای برهم نزدن اکوسیستم اقدامی برای از بین بردن پشه‌ها و یا عنکبوت‌ها انجام نمی‌دهند و ازدیاد تار عنکبوت‌ها را بخشی از طبیعت سرزمینشان به حساب می‌آورند.

اگر از عنکبوت می‌ترسید به این شهر نروید

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی