تاریخ انتشار: ۱۱:۳۰ - ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 11
کد خبر: ۸۳۰۷
این اطلاعات مخصوص برداشت از حساب یا خرید اینترنتی است برای واریز وجه به حساب شما احتیاجی به مراجعه به دستگاه خودپرداز نیست، در بیشتر موارد به فرد مالباخته اعلام می‌شود.

به گزارش تلنگر؛درخصوص کلاهبرداری از کارت‌های بانکی با شگرد مختلفانجام می‌شود. اگر قرار است وجهی را دریافت کنیم ارائه شماره کارت و یا شماره حساب فرد واریزکننده پول کفایت می‌کند و نیازی به ارایه دیگر اطلاعات مهم نظیر رمز اول و دوم کارت، سی.وی.وی کارت، تاریخ انقضا و... به فرد مذکور نیست.

این اطلاعات مخصوص برداشت از حساب یا خرید اینترنتی است برای واریز وجه به حساب شما احتیاجی به مراجعه به دستگاه خودپرداز نیست، در بیشتر موارد به فرد مالباخته اعلام می‌شود.

کلاهبرداران برنده قرعه‌کشی شده را با هدف برداشت از حساب وی به بهانه‌های مختلف پای دستگاه کشانده و اهداف خود را عملی می‌کنند، برای اطمینان واریز شدن وجه به حساب خود از گزینه نمایش و یا چاپ موجودی استفاده شود و نیازی به ورود به بخش‌های انتقال نیست، بنابراین اگر شخصی ما را ترغیب به وارد شدن به بخش انتقال کرد احتمالا او کلاهبردار است پس دقت داشته باشید.

از در اختیار قراردادن کارت عابر بانک خود به افراد غیر پرهیز شود، در صورت مفقودی کارت بانکی نسبت به اعلام به موقع در کم‌ترین زمان ممکن به بانک صادر کننده کارت اقدام شود و می‌توان از طریق اینترنت بانک یا تلفن بانک نیز این کار را انجام داد تا از سوء‌استفاده‌های احتمالی پیشگیری صورت گیرد، تقاضای افراد غیر برای انجام امور بانکی توسط کارت عابر بانک خود را رد کنید.

بهتر است هنگامی که برای انجام امور بانکی جلوی دستگاه خودپرداز قرار دارید به گونه‌ایی بایستید و یا دست خود را مانع قرار دهید تا افراد پشت سر شما رمز وارد توسط شما را نبیند، از نگهداری رمز عبور به همراه کارت عابر خود جدا خودداری کنید تا در صورت مفقودی و یا ربوده شدن کارت و یا حساب خالی خود مواجه نشوید.

زبان انگلیسی خودپرداز مخصوص کسانی است که به زبان فارسی آشنایی ندارند پس هرگاه شخصی از شما خواست زبان دستگاه را تغییر دهید ممکن است هدف خاصی را دنبال کند.

دقت داشته باشید حتما رمز عبور خود را وارد و عملیات واریز وجه خرید را انجام دهید همچنین رمز کارت‌های عابر بانک خود را به هیچ عنوان به دیگران ندهید و آن‌ها را به صورت دوره‌ایی تغییر دهید، در صورت مشاهده موارد مشکوک در دستگاه‌های کارت خوان مثل شکستگی، وجود شی اضافی در دستگاه سریعا به شعبه مورد نظر اطلاع دهید و پس از انجام عملیات رسید آن را به دقت بررسی و پیش خود نگه دارید سعی کنید پیامک بانکی خود را نیز فعال کنید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی