تاریخ انتشار: ۰۸:۵۸ - ۲۷ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 18
کد خبر: ۸۴۱۷
خلخال نیازمند کمک از سوی رسانه و فضای مجازی برای توسعه سرمایه گذاری ،حل و فصل مشکلات سر راه مردم و معرفی ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری برای توسعه و پیشرفت است.
به گزارش تلنگر؛ علی نباتی دادستان خلخال در سخنانی گفت: این شهرستان نیازمند کمک از سوی رسانه و فضای مجازی برای توسعه سرمایه گذاری ،حل و فصل مشکلات سر راه مردم و معرفی ظرفیت ها و قابلیت های گردشگری برای توسعه و پیشرفت است.
وی بیان کرد: افرادی که در شبکه های اجتماعی فضای مسموم ایجاد کرده و به بهانه انتقاد، یاس و نا امیدی را در بین مردم القا می کنند مورد پیگرد قانونی قرار می گیرند.
او با بیان اینکه انتقاد سازنده همراه با دلایل مستدل راهکاری برای شناخت نقاط ضعف و قوت است، اظهار داشت: ایجاد ناامیدی در جامعه به بهانه انتقاد، زیر سوال بردن عملکرد و خدمات دولت و قرار گرفتن در صف دشمنان نظام خلاف قانون و کار معاندان و بدخواهان انقلاب و نظام اسلامی است.
نباتی با تاکید بر مدیریت فضای مجازی و جلوگیری از فعالیت شبکه های ناامن،بی هویت و ناشناس گفت: فعالیت شبکه های اجتماعی زمانی قانونی است که متصدیان آنها دارای هویت و شناخته شده برای مردم باشند.
دادستان خلخال گفت:نشر اکاذیب،تشویش اذهان عمومی، تهیه و انتشار اخبار خلاف واقع از سوی رسانه و فضای مجازی جرم محسوب و ارتکاب این گونه جرایم پیگرد قانونی داشته و دادستانی نسبت به محدود و مسدود کردن آنها اقدام می کند.
نباتی با تاکید براینکه مردم باید مراقب فعالیت شبکه های اجتماعی ناشناس و بی هویت بوده تا گرفتار کلاهبرداری دیجیتالی نشوند، افزود: برخی از این شبکه ها با ترفندهای مختلف و به بهانه کمک به افراد نیازمند دست به جمع آوری پول افراد ساده لوح می زنند.
وی اظهار کرد: شبکه های اجتماعی و افراد کلاهبردار همچنین به بهانه های مختلف از قبیل برنده شدن در مسابقات و شگردهای دیگر با کسب اطلاعات از حساب بانکی و رمز آنها اقدام به خالی کردم حساب مردم می کنند.
وی بیان کرد: کلاهبرداری 50 تا 480 میلیون ریالی از افراد بی سواد تا افراد تحصیل کرده در خلخال مصداق بارز این گونه موارد کلاهبرداری دیجیتالی است.
خلخال در جنوب اردبیل اقع است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی