تاریخ انتشار: ۰۸:۳۲ - ۱۱ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 02
کد خبر: ۸۶۲۴
خبرها حکایت ازز آن دارد که در ناصر خسرو نسبت به تغییر تاریخ مصرف داروها، اقدام می‌شود

به گزارش تلنگر؛ خبرها حکایت ازز آن دارد که در ناصر خسرو نسبت به تغییر تاریخ مصرف داروها، اقدام می‌شود؛ اگر چنین اتفاقی درست باشد که برخی از خدانشناسان و خائنان به ملت با تغییر تاریخ مصرف دارو داروهای تاریخ گذشته را به مردم بدهند باید قوه قضاییه برخوردهای لازم را داشته باشد.

افرادی که از سر ناآگاهی برای خرید داروهای کمیاب و نایاب به ناصر خسرو مراجعه می‌کنند و با قیمت‌های گزاف دارو را خریداری می‌کنند؛ با آنکه کارشان اشتباه است اما به امید بهبودی بیمارشان این امر را انجام می‌دهند. آن بیمار بستری چه گناهی دارد که باد جانش با این موارد تهدید شود؟ 

اتفاقات عجیب این روزها کم در بیمارستان‌ها نمی‌افتد. فرستادن همراه بیمار به بیرون از بیمارستان برای تهیه دارو منع قانونی دارد و مسئولان بیمارستان اجازه انجام این کار را ندارند. بیمارستان وظیفه دارد مشکل داروی بیمارش را حل کند. ولی چرا کار خود را اخت می‌کند؟ مسئولین وزارتخانه باید پیگیر این موضوع باشند.

مسئولیت این کار بر عهده مقامات قضایی از بعد نظارتی و امنیتی است چون این افراد با جان انسان‌ها بازی می‌کنند لذا باید با آنها اشد مجازات شده و برخورد جدی با آنها صورت گیرد.

در کنار این موضوع رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان و بخصوص پرداخت مطالبات شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی از اولویت‌های دستگاه اجرایی باید باشد. اخیرا جلسه‌ای در محل سازمان برنامه و بودجه با وزیر بهداشت و رئیس سازمان بیمه و سلامت برگزار شد تا به راهکاری برای پرداخت معوقات برسیم. قبلا ۸ هزار میلیارد تومان اعتبار و اخیرا ۳.۷۵۰ میلیارد تومان اوراق به سازمان بیمه سلامت داده شد مقدار دیگری هم تا پایان سال اعتبار می‌دهیم تا بتوانیم مطالبات را پرداخت کرد.

پول به بیمه‌ها بدهید تا آنها هم مشکلات معوقات تجهیزات پزشکی و دارویی را حل کنند. البته تامین اجتماعی هم باید راسا نسبت به پرداخت بدهی‌هایش عمل کند. مسئولین باید تلاش کنند اعتباراتی به بیمه سلامت علاوه بر بودجه ۱۰ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی‌اش بدهند، فکرهای دیگری هم باید بشود که ان‌شاءالله سازمان برنامه و بودجه عملیاتی می‌کند.

اجرایی شدن بند الف تبصره ۱۷ بودجه ۹۷ و مواد ۷۰ تا ۷۴ قانون برنامه ششم امروز از اولویت‌های کشور باید باشد. در شرایط فعلی اگر این مواد قانونی نظر به رعایت نظام ارجاع، استفاده از پزشک خانواده و الکترونیکی شدن پرونده سلامت انجام شود همین بودجه اختصاص داده شده به بخش بهداشت و درمان کفایت می‌کند لذا باید تمرکز بیشتری بر مدیریت منابع داشت.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی