تاریخ انتشار: ۱۰:۲۷ - ۱۳ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 04
کد خبر: ۸۶۷۲
اگر بخواهیم در مورد دروغ و دروغگو هر چه می دانیم بنویسیم خیلی می توانیم بنویسیم چون این روزها هم دروغ بازارش گرم است و هم دروغگو زیاد می باشد.
به گزاش تلنگر؛ مثلا یکی با 140کیلوگرم وزن می گوید: من هر روز 10 کیلومتر پیاده روی می کنم معلوم است که او دروغ می گوید چون آدمی که این همه پیاده روی می کند نباید اینقدر سنگین وزن باشد.
یا وقتی که برای خرید به بازار می رویم و از مغازه داری می پرسیم قیمت این کت وشلوار چنداست؟ می گوید 700 هزار تومان.
وقتی از او می خواهیم که 50 هزار تومان تخفیف بدهد می گوید خودم 690 هزار تومان خریدم خدا خوشش می آید که من 40 هزار تومان ضرر کنم و از جیبم بدهم؟ 
خوب این هم مثل روز روشن است که دروغ می گوید زیرا او هرگز حاضر نیست برای 10 هزار تومان سود، مبلغ 690 هزار تومان خرج کند و باید از او پرسید که آیا خدا خوشش می آید که گرانفروشی کنی دروغ بگویی و کلاه سر مردم بگذاری؟
دروغ گویی انواع و اقسام دارد بعضی از افراد که می خواهند نماینده مجلس شوند در تبلیغات انتخاباتی قول‌ها و وعده های دروغ می دهند مثلا یکی از آنها به مردم یک روستا در کویر قول داده بود که اگر انتخاب شد برای آنها استخر درست کند یکی نبود به او بگوید مرد حسابی مردم روستا با این وضع کم آبی و خشکسالی، آب سالم برای خوردن ندارند حالا تو می خواهی استخر درست کنی؟
دروغ دیگری که یک روز بعد از ظهر در کوچه ما اتفاق افتاد این بود که بچه ها هنگامی که فوتبال بازی می کردند مردی زنگ خانه یکی از همسایه ها را زد. 
پسر همسایه که با بچه ها بازی می کرد به او گفت بابام خانه نیست. آن مرد خنده ای کرد وگفت من با بابات کاری ندارم می خواهم کنتور برق را ببینم. 
او به آقا برقی دروغ گفت و همه بچه ها فهمیدند که دروغ می گوید چون موقع بازی یک بار توپ داخل خانه شان افتاد و پدرش آمد توپ را به بچه ها داد. 
وقتی پدری بچه اش را مجبور می کند که دروغ بگوید بچه دروغگو بار می آید و وقتی بزرگ شد اوهم به بچه اش دروغ می گوید در نتیجه پدر و پسر و پدربزرگ همه دروغگو می شوند و اگر راست هم بگویند مانند چوپان دروغگو دیگر کسی حرفشان را باور نمی کند.
مثل بعضی از مسئولین که با پارتی بازی فامیل و دوست و آشنای خود را که چندان سوادی ندارند و شاید صابون را سابون و حمام را همام بنویسند در ادارات سر کار می گذارند و اگر به آنها ایرادی گرفته شود به دروغ می گویند ما کاره ای نیستیم یا به ما مربوط نیست. 
آیا این را میدانند که دروغگو دشمن خداست؟ پس چه خوب است که به کسی دروغ نگوییم و همیشه حرف راست بزنیم و درست کار باشیم تا خدا و بندگانش از ما راضی باشند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی