تاریخ انتشار: ۰۹:۰۴ - ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 05
کد خبر: ۸۶۸۵
در 8 ماهه نخست امسال 4 تن و 300 کیلوگرم کشفیات مواد مخدر در استان داشته ایم که 417 کیلوگرم ان هروئین بوده و این امر نشان دهنده روند افزایشی در کشفیات موادمخدر است.

به گزارش تلنگر؛ استاندار مرکزی در چهارمین جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان گفت: علیرغم تلاش های بسیار در مقابله با مصرف مواد مخدر در جامعه اما همچنان شاهد روند افزایش مصرف این مواد بویژه در بین جوانان هستیم.

 اقازداه افزود: باید کار کارشناسی در حوزه مبارزه با مواد مخدر انجام شود و دانشگاهها و دستگاههای مربوطه در این خصوص تلاش بیشتری داشته باشند.

وی گفت: در 8 ماهه نخست امسال 4 تن و 300 کیلوگرم کشفیات مواد مخدر در استان داشته ایم که 417 کیلوگرم ان هروئین بوده و این امر نشان دهنده روند افزایشی در کشفیات موادمخدر است.

سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان گفت: کارزار مقابله با مصرف گل با هدف ایجاد نشاط اجتماعی . تغییر سبک زندگی . هم افزایی دستگاههای اجرایی. افزایش مسولیت اجتماعی و اجتماعی کردن پیشگیری از اعتیاد با همکاری 5 کمیته در نیمه نخست اسفندماه جاری به مدت یک هفته برگزار می شود.

ملک حسینی افزود: در سال تحصیلی 91-92 رشد اعتیاد در بین دانشجویان دو و چهار دهم درصد بوده که این میزان در سال 96-97 به چهارو هفت دهم درصد رسیده است که باید باتوجه به این روند افزایشی مقابله و پیشگیری در دانشگاهها صورت گیرد.

وی گفت: در تحقیقات میدانی انجام شده در استان مشخص شده است که بعد از مصرف تریاک . ماده اعتیاداور گل رتبه دوم را دارد.

سرپرست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان عنوان کرد:  در سطح استان 32 مرکز ترک اعتیاد زیر نظر بهزیستی وجود دارد که از این تعدا 18 مرکز در اراک فعالیت دارد.

امینی مدیرکل بهزیستی استان هم در این جلسه گفت: مصرف ماده توهم زا گل در سال 94 در بین جوانان و نوجوانان رشد پیدا کرده است و باتوجه به اینکه این ماده دروازه ورود به مصرف سایرمواد مخدر است و با یک بار مصرف فرد به ان اعتیاد پیدا می کند باید در جهت اگاه سازی افراد در خصوص عوارض مصرف این ماده تلاش کرد.

وی افزود: اطلاع رسانی و اگاه سازی خانواده ها در راستای پیشگیری از اعتیاد جوانان به این ماده و اگاهی از مضرات استفاده گل می تواند باعث کاهش اعتیاد جوانان و نوجوانان به این ماده شود.

شرح وظایف و ارائه نظرات کارشناسی دستگاههای عضو شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر در خصوص اجرای کارزار مقابله با مصرف ماده مخدر گل از مصوبات این جلسه بود.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی