تاریخ انتشار: ۰۹:۵۶ - ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 05
کد خبر: ۸۶۸۹
«کنث مک‌کنزی»، ژنرال آمریکایی که قرار است در صورت تایید سنا فرمانده آتی نیروهای آمریکایی در منطقه غرب آسیا باشد روز سه‌شنبه تاکید کرد که خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای با ایران فعالیت‌های منطقه‌ای و موشکی ایران را کند نکرده است.

به گزارش تلنگر؛ «کنث مک‌کنزی»، ژنرال آمریکایی که قرار است در صورت تایید سنا فرمانده آتی نیروهای آمریکایی در منطقه غرب آسیا باشد روز سه‌شنبه تاکید کرد که خروج واشنگتن از توافق هسته‌ای با ایران فعالیت‌های منطقه‌ای و موشکی ایران را کند نکرده است.  

مک‌کنزی روز سه‌شنبه در جلسه تایید صلاحیتش در کمیته نیروهای مسلح مجلس سنای آمریکا، با تکرار ادعاهای همیشگی مقام‌های آمریکایی علیه ایران گفت: «از زمان توافق هسته‌ای، در حین آن، قبل از آن و بعد از آن از فعالیت‌های مخرب ایران در حوزه‌هایی که من می‌دانم، کاسته نشده است. این حوزه‌ها عبارتند از: توسعه موشک‌های بالستیک و فعالیت‌هایشان در سوریه و یمن و در سایر کشورهای خاورمیانه.»  

پایگاه دیفنس‌نیوز نوشته انتظار می‌رود مجلس سنای آمریکا تا قبل از پایان سال جاری میلادی صلاحیت مک‌کنزی را به عنوان فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی آمریکا (سنت‌کام) تایید کند.

اظهارات مک‌کنزی در تناقض با بیانات «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا قرار دارد که چندین بار ادعا کرده خروج او از برجام باعث تغییر رفتارهای ایران در جهت مطلوب آمریکا شده است. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی