تاریخ انتشار: ۱۱:۵۵ - ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - 2018 December 05
کد خبر: ۸۶۹۷
تغییر شرایط فرهنگی و رواج مدرک گرایی بجای فراگرفتن حرفه‌های مختلف منجر به ایجاد وضعیت بحرانی کنونی شده است و معضل بیکاری را ایجاد کرده است‌. در کنار این داشتن مدرک باعث شده تا ااد علاقه‌ای به کارهای غیر اداری نداشته باشند.
به گزارش تلنگر؛ قابلیت های مهارت آموزی در اشتغال زایی به ویژه در عرصه مشاغل خانگی، توانمندسازی نیروهای تحصیلکرده جویای کار، ایجاد شرایط لازم برای بهبود فضای کسب و کار و شناسایی و پرورش استعدادهای کارآفرین در صنوف مختلف از مهمترین مزیت های آموزشه‌ای فنی و حرفه ای است‌
 

برای کاهش نرخ بیکاری و افزایش بهره وری نیاز به راه اندازی نهضت مهارت آموزی است و در این راستا تمام دستگاه ها باید برای افزایش بهره وری نیروی کار در این نهضت شرکت کنند‌.

تغییر شرایط فرهنگی و رواج مدرک گرایی بجای فراگرفتن حرفه‌های مختلف منجر به ایجاد وضعیت بحرانی کنونی شده است و معضل بیکاری را ایجاد کرده است‌. در کنار این داشتن مدرک باعث شده تا ااد علاقه‌ای به کارهای غیر اداری نداشته باشند. این در حالی است که درصد کمی از شاغلان در ایران می‌توانند در سازمان‌های دولتی و خصوصی به شکل فعلی کارمندی فعالیت داشته باشند.

البته نکته حائز اهمیت دیگر به روز شدن آموزش‌های فنی و حرفه‌ ای است. آموزش‌های مهارتی فنی وحرفه ای باید متناسب با نیازهای بازار کار حرکت کنند و آموزش‌هایی را ارائه کند که مستقیما منجر به ایجاد شغل و تخصص در افراد شود‌.

باید آموزش‌ها در راستای نیاز استان‌ها کشور و با شناخت از مزیت ها و ظرفیت های خاص هر استان و شهرستان و برنامه‌ریزی برای استقرار صنایع و تجهیزات مورد نیاز باشد تا این امر منجر به اشتغالزایی و بالا بردن کیفیت زندگی مردم شود.

نکته آخر اینکه در هر جامعه ای که از فرصت تربیت نیروی انسانی ‌بهتر استفاده شود‌، پیشرفت و توسعه آن جامعه با سرعت بیشتری محقق می شود و از این رو لزوم فراگیری آموزش های مهارتی باید در افراد نهادینه شود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی