تاریخ انتشار: ۰۸:۰۹ - ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 23
کد خبر: ۹۳۱۰
بعد از غلبه بر عمان همه فکر و ذکرمان بازی با چین است. البته دیدید در بازی‌های مقدماتی هم بازی آسانی وجود ندارد، چه برسد به این مرحله که دیدارها در مرحله حذفی دنبال می‌شود.

به گزارش تلنگر؛ تیم ملی فوتبال ایران موفق شد در ادامه رقابت‌های جـــام‌ملــت‌های آسیا در دیداری حساس بر عمان غلبه کند تا مسیر صعود به مراحل بالاتر هموار شده و در همین مسیر نیز حریف چین در مرحله یک‌چهارم نهایی شود. مارکار آقاجانیان، مربی ایرانی تیم ملی از معدود افرادی است که از روز اولی که کی‌روش کارش را در ایران آغاز کرد به‌عنوان یکی از اعضای ایرانی در کنار وی حضور داشته و تا به حال نیز سرمربی پرتغالی را تنها نگذاشته است.

در این رابطه مارکار آقاجانیان در پرسش و پاسخی گفته است:

بازی با عمان چطور بود؟ در مجموع از شرایط تیم ملی و بازیکنان رضایت دارید؟

ابتدا جا دارد از هواداران تشکر کنم. از آنها سپاسگزارم که در این دیدار دلگرم‌مان کردند. به بازیکنان تیم ملی هم خسته نباشید می‌گویم. حریف سرسختی داشتیم و برد خیلی خوبی بود و خیلی چسبید.

تیم ملی هم حریف چین در مرحله یک‌چهارم نهایی شد. شاید چین به نسبت سایر تیم‌ها حریف مناسب‌تری برای تیم ملی در این مرحله بود.

بعد از غلبه بر عمان همه فکر و ذکرمان بازی با چین است. البته دیدید در بازی‌های مقدماتی هم بازی آسانی وجود ندارد، چه برسد به این مرحله که دیدارها در مرحله حذفی دنبال می‌شود. به‌طور مثال ویتنام که همه فکر می‌کردند حریف آسانی است توانست اردن را شکست دهد، آن هم درحالی که اردن در مرحله گروهی استرالیا را برده بود و صدرنشین شد. حالا در مرحله حذفی، بازی‌ها حساس‌تر است و ما سعی می‌کنیم با تمرکز بالا، مانع چین را هم از سر راه برداریم.

به نظر شما با افزایش تعداد تیم‌های جام، کیفیت بازی‌ها پایین نیامده است؟

فکر نمی‌کنم این موضوع که تیم‌ها بیشتر شده‌اند، خیلی مساله مهمی باشد. دیدید تیم‌هایی که در رنکینگ پایین فیفا هستند هم موفق شدند کارهای بزرگ انجام دهند. مثل ویتنام و سایر تیم‌هایی که دست به کارهای بزرگ زده‌اند. یک مقدار تعداد بازی‌ها نسبت به زمان برگزاری بیشتر شده و همین موضوع شاید از لحاظ بدنی به تیم‌ها فشار بیاورد.

چقدر به قهرمانی فکر می‌کنید؟

هدف هر تیمی در این رقابت‌ها رسیدن به همین عنوان است و ما هم از این قاعده مستثنی نیستیم. با این حال بازی به بازی پیش می‌رویم و امیدواریم درنهایت ایران بعد از سال‌ها در این رقابت‌ها طلسم‌شکنی کرده و به چنین هدفی دست پیدا کند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی