تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - ۰۷ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 27
کد خبر: ۹۳۴۳
نماز میزانی برای شناخت مدیران و مسوولان در حکومت اسلامی است، خداوند در قرآن می‌فرماید که نماز حکومتی است اما برخی معتقدند نباید نماز را حکومتی کرد.

به گزارش تلنگر؛ به نقل از فارس ، حجت الاسلام اصغر آیتی شامگاه شنبه در اجلاس استانی با موضوع «شیوه‌های دعوت به نماز» با اشاره به اینکه تامین ابدیت انسان‌ها در اقامه نماز است، اظهار داشت: نماز بهترین راهکار برای تربیت نسل سالم و صالح است.

وی افزود: قرآن کریم، تمامی فضائل اخلاقی را در به پاداشتن فریضه الهی نماز می‌داند. از این رو اگر جامعه امروزی دچار ناهنجارها و فساد شده است علت آن را باید در دوری از نماز جست.

مدیر مرکز تخصصی نماز تصریح کرد: دوری از نماز و اضاعه آن برابر است با گمراهی و شهوت‌رانی. به اذعان چندتن از دادستان‌های کشور بیش از 90 درصد از مجرمین، ارتباطی با نماز ندارند. درحالی که بیش از 95 درصد از رزمندگان و شهدا از مساجد بودند.

حجت‌الاسلام آیتی ابراز داشت: قرآن کریم، راه مصون ماندن از گناه، شهوت‌رانی، فساد و ناهنجاری‌ها را در اقامه نماز می‌داند.

وی با بیان اینکه نواقصی در نماز جامعه وجود دارد، افزود: با تحقیقات انجام شده توسط مرکز تخصصی نماز، حدود 10 مورد ضعف در اقامه این فریضه الهی و انسان‌ساز رصد شده است.

مدیر مرکز تخصصی نماز، عدم آگاهی مردم از معارف نماز را نخستین ضعف در حوزه اقامه نماز دانست و گفت: اگر بخواهیم کسی به انجام عملی رغبت پیدا کند باید ابتدا زیبایی‌ها، آثار و برکات و سپس احکام و قواعد آن عمل را برای وی تبیین کرد.

آیتی، اولویت نداشتن نماز توسط عده‌ای مسوولان را عامل دیگر نقص در اقامه نماز در جامعه یاد و تصریح کرد: این درحالی است که در دین مبین اسلام، اولین چیزی که بر مسلمانان واجب شد، نمازهای پنجگانه است. پیامبر اکرم(ص) نیز تمام امور را بر پایه نماز بنا کردند.

وی اذعان داشت: نماز میزانی برای شناخت مدیران و مسوولان در حکومت اسلامی است، برخی معتقدند نباید نماز را حکومتی کرد درحالی که خداوند در قرآن می‌فرماید که نماز حکومتی است.

مدیر مرکز تخصصی نماز بیان داشت: اولین عملی که در روز قیامت از آن سوال می‌شود و مورد حساب و کتاب قرار می‌گیرد؛ نماز است.

وی گفت: برخی مواقع برای اقامه نماز، به صورت ریشه‌ای کار نمی‌کنیم و به سراغ مسائل حاشیه‌ای می‌رویم، درحالی که باید برای ساختن کسانی که به مسجد بروند هزینه کرد.

گفتنی است، اجلاس استانی با موضوع شیوه های دعوت به نماز با حضور حجت الاسلام اضعر آیتی مدیر مرکز تخصصی نماز، ایرج حیدری معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان و جمعی از مسسولان استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان برگزار شد و از برترین‌ها در حوزه اقامه نماز تجلیل به عمل آمد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی