تاریخ انتشار: ۱۰:۰۶ - ۱۳ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 02
کد خبر: ۹۴۱۸
کیهان نوشت:همه فیلم های به نمایش درآمده در مرکز جشنواره فیلم فجر در روز پنجشنبه 11 بهمن، ضدخانواده بودند!

به گزارش تلنگر؛ دیدگاه کیهان به موضوعات جامعه از هر جنسی که باشد همواره برای منتقدین جالب توجه بوده است. دیدگاهی که در برخی موارد حتی کاری به موضوع اصلی ندارد به قول مداحان اهل بیت وسط موعظه به صحرای کربلا می‌زند. 

 سی و هفتمین دوره جشنواره فیلم فجر با حاشیه های فراوانی شروع شده است. از افتضاح افتتاحیه و برگزاری ضعیف این مراسم که با توهین به 40 سالگی انقلاب همراه بود و بی نظمی و جابجایی فیلم‌ها در روز اول، نمی توان از کنار محتوای مخرب و سطح پایین فیلم ها در روز دوم نیز گذشت. طوری که همه فیلم های سینمایی اکران شده در دومین روز در مرکز جشنواره، به موضوعات غیراخلاقی و ضدخانوادگی آلوده بودند.

فیلم «بنفشه آفریقایی» علاوه بر ضعف ساختاری، درباره رابطه عاطفی یک زن متأهل و سالخورده با شوهر سابقش است!
فیلم «تیغ و ترمه» با محوریت خیانت، مملو از نمایش روابط غیراخلاقی و درگیری و تخاصم اعضای خانواده است. طوری که در تمام طول فیلم، شخصیت محوری داستان دائم درباره قتل مادرش که یک زن فاسد است رویابافی می کند و بارها به وی فحاشی و در یکی از صحنه ها، با مادر خود دچار درگیری فیزیکی می شود. آخرین فیلم به نمایش درآمده مرکز جشنواره در دومین روز، «در خونگاه» نیز بر همین مدار، به نمایش چهره ای تباه از یک خانواده در ایران سال 70 می پردازد. طوری که حتی مادر و پدر خانواده نیز به فرزندشان رحم نمی کنند و زندگی وی را به سمت نابودی می برند. در فیلم «در خونگاه» در کنار نمایش چهره ای منفی و سیاه از بسیجی ها و متدینین، یک زن بدکاره به عنوان منجی و فردی مثبت جلوه یافته است. گفتنی است کارگردان فیلم یاد شده در حضور خبرنگاران صراحتا به هشت سال دفاع مقدس  و خون شهدا اهانت کرد و دستاورد دفاع مقدس را هیچ معرفی نمود.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی