تاریخ انتشار: ۰۹:۱۱ - ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 04
کد خبر: ۹۴۳۹
تعداد پست‌ها در حوزه ستادی کاهش یافته و بعد از حوزه ستادی این تغییر ساختار در ادارات کل استان‌ها و مناطق اجرا و این اتفاق تا پیش از پایان سال ۹۷ ابلاغ خواهد شد.

 چندی پیش بود که آموزش و پرورش بنابر تأکید دولت مبنی برچابک‌سازی تغییراتی را در ساختار و تشکیلات خود اعمال کرد که این موضوع بنابر اظهارات آموزش و پرورشی‌ها با بررسی‌ها و پیگیری‌های بسیاری همراه بود تا تغییر و تحولات لطمه‌ای به نظام تعلیم و تربیت وارد نکند.

البته این موضوع از سال گذشته مطرح شده بود و پس از بررسی‌های بسیار چندی پیش وزیر آموزش و پرورش درباره تغییر و تحولات گفته بود که باسازمان امور اداری و استخدامی رایزنی‌هایی انجام شد تا ۳۰ باکس مدیریتی و ۶ معاونت در آموزش و پرورش داشته باشیم و این در حالی است که طبق نظر این سازمان باید در ساختار وزارتخانه‌ها ۵ معاونت وجود داشته باشد و  بنابراین شرایط  تغییر ساختار باید  به تأیید سازمان برسد؛ به دنبال این اوضاع آخرین وضعیت تغییر ساختار را از وزیر آموزش و پرورش  جویا شدیم.

ابلاغ ساختار نهای آموزش و پرورش طی چند روز آینده

سیدمحمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش درباره تغییر ساختار وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: تغییر ساختار آموزش و پرورش ابلاغ شده است و ظرف چند روز آینده آن را اعلام می‌کنیم.

وی ادامه داد: در ساختار جدید ۶ معاونت تربیت بدنی و سلامت، پرورشی، توسعه، مدیریت و پشتیبانی، ابتدایی، متوسطه و حقوقی و امور مجلس همچنان فعالیت خود را ادامه خواهند داد.

بطحایی با اشاره به اینکه در ساختار جدید در تعداد دفاتر کاهش وجود دارد، تصریح کرد: علاوه بر این موضوع تعداد پست‌ها در حوزه ستادی کاهش یافته و بعد از حوزه ستادی این تغییر ساختار در ادارات کل استان‌ها و مناطق اجرا و این اتفاق تا پیش از پایان سال ۹۷ ابلاغ خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی مبنی‌بر اینکه نیرو‌های مازادی که در نتیجه تغییر ساختار ایجاد می‌شوند، به مدارس منتقل می‌شوند یا خیر، تصریح کرد: بعید می‌دانم نیروی مازادی در این تغییر و تحولات وجود داشته باشد چرا که پست‌های خالی به گونه‌ای است که احتمالا نیروی جابه‌جایی نخواهیم داشت، ولی اگر احیانا به مرحله‌ای برسیم که نیرویی اضافه‌ بر تشکیلات وجود داشته باشد، این افراد به مدرسه و استان منتقل خواهند شد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی