تاریخ انتشار: ۰۷:۵۳ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 05
کد خبر: ۹۴۵۱
احمد ابوالغیط در جمع خبرنگاران ناکامی نشست را ناشی از عدم همکاری کشورهای اروپایی دانست

به گزار تلنگر؛ نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا و اتحادیه عرب که به منظور آماده سازی برای اجلاس آینده سران کشورهای عضو برگزار شده بود، بدون نتیجه خاتمه پیدا کرد.

وزرای امور خارجه کشورهای عضو که روز دوشنبه به منظور آماده سازی این اجلاس در بروکسل پایتخت بلژیک گردهم آمده بودند، نتوانستند درباره بیانیه‌ای مشترک به تفاهم برسند.

اختلاف میان اعضا به صورت علنی در نشست خبری «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و «احمد ابوالغیط» دبیرکل اتحادیه عرب خود را نشان داد.

در همین راستا، احمد ابوالغیط در جمع خبرنگاران با قطع صحبت‌های موگرینی، ناکامی نشست را ناشی از عدم همکاری کشورهای اروپایی دانست اما موگرینی با رد اظهارات وی گفت که«حرف من دقیقاً مخالف این است.»

این در حالی که کمتر از سه هفته به برگزاری نشست شرم‌الشیخ باقی مانده است.

طبق اعلام منابع آگاه خبری، اروپا خواستار تمرکز نشست بر موضوع مهاجرت است اما خود این کشورها نیز در این خصوص دارای اختلاف نظر هستند به طوری که مجارستان در نشست روز دوشنبه،  از صدور بیانیه‌ای مشترک بر سر این موضوع جلوگیری کرد.

از سوی دیگر، قتل فجیع «جمال خاشقجی» روزنامه‌نگار منتقد سعودی در کنسولگری عربستان در شهر استانبول ترکیه نیز این نشست را مورد تاثیر قرار داده و به گفته مقامات اروپایی حضور احتمالی «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی در این اجلاس، سران اروپایی را دچار تردید کرده است.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
آخرین اخبار
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی