تاریخ انتشار: ۱۲:۰۷ - ۱۶ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 05
کد خبر: ۹۴۶۴
کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی می‌گوید فوتبالیست‌ها سختی‌های زیادی تحمل می‌کنند اما تبعیض بین رشته‌های مختلف ورزشی ظلم است.

به گزارش تلنگر؛ چند روزی است که بحثی میان ورزشکاران رشته‌های مختلف در مورد پاداش‌های داده شده به بازیکنان تیم ملی فوتبال به وجود آمده است.

محمد احمدزاده، کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی ایران نیز در گفت‌وگو با ایسنا درباره این موضوع اظهار کرد: من ابتدا به بازیکنان تیم ملی فوتبال خسته نباشید می‌گویم. آن‌ها زحمت کشیدند. از نظر رسیدگی، مسئولان به غیر از فوتبالیست‌های بزرگسال به بقیه رشته‌ها توجه خوبی ندارند.

او در مورد متنی که بهداد سلیمی در اعتراض به این موضوع منتشر کرد هم، گفت: ما موافق حرف سلیمی هستیم اما لحنش بد بود و با لحنش موافق نیستیم. این‌که بازیکنان فوتبال پاداش بیشتری گرفتند، مقصر خودشان نیستند. آن‌ها زحمت می‌کشند و سختی‌های زیادی را تحمل می‌کنند و حتی پاداشی هم که می‌گیرند در مقایسه با دیگر کشورها که به فوتبالیست‌هایشان پاداش می‌دهند، چیزی نیست. به نظرم مقصر مسئولان هستند که این تبعیض به وجود آمده است. نباید بین رشته‌ها این قدر اختلاف باشد. فوتبالیست‌ها حق‌شان است اما باید به بقیه رشته‌ها هم رسیدگی شود. به فوتبال باید رسیدگی شود و حق فوتبال خیلی بیشتر از این‌ها است اما نباید به بقیه رشته‌ها ظلم بشود.

احمدزاده در مورد وضعیت فوتبالیست‌های ساحلی ایران هم اظهار کرد: اوضاع ما افتضاح است. ما سوم جهان شدیم و وزارت ورزش به ما دو و نیم سکه پاداش داد. پاداش سومی جهان دو و نیم سکه است؟ آقای تاج به وزارت ورزش نامه زد که کاری مرتبط و مثلاً در تربیت‌بدنی‌های استان‌ها به بازیکنان تیم ملی داده شود اما همین را هم قبول نکردند. آن‌ها گفتند کار فقط به ورزشکاران رشته‌های المپیکی یا آسیایی تعلق می‌گیرد. یعنی به بازیکنان فوتبال ساحلی و فوتسال که مقام‌های سوم جهان را دارند کار تعلق نمی‌گیرد. پس اگر این‌طور است ما جمع کنیم برویم.

او اضافه کرد: از پاداشی که فدراسیون قرار بود به خاطر مقام سومی جهان به ما داده شود ۵ میلیونش پرداخت شده و دو سال است که ۱۰ میلیون دیگرش باقی مانده. الان ۱۰ میلیون تومان پول تو جیبی هم حساب نمی‌شود.

کاپیتان تیم ملی فوتبال ساحلی با بیان اینکه لحن سلیمی به خاطر فشاری که رویش بوده آن گونه با عصبانیت بوده است، بیان کرد: روی همه ما فشار است. ما یک کار نداریم. این انصاف نیست. ما که بزرگترهای تیم ملی هستیم درگیر پول تو جیبی‌مان هستیم، وای به حال بازیکنان جوان. من عضو صندوق حمایت از ورزشکاران هستم ولی از این صندوق فقط یک کارت عضویت به من داده شده است و هیچ چیز دیگری تعلق نگرفته است. برای من که در سطح جهان همه افتخارات را به دست آورده‌ام زشت است که دو سال به خاطر یک کار این همه بدوم.

او ادامه داد: فرید بلوک باشی ۱۳ سال در تیم ملی فوتبال ساحلی بود، الان چه کسی از او حالی می‌پرسد؟ من یا سلیمی یا عبدولی یا هر ورزشکار دیگر رشته‌ها بعد از تمام شدن دوران ورزشی‌مان چه کار باید بکنیم؟ من بعید می‌دانم وضعیت درست بشود. انگار مسئولان صدای ما را نمی‌شنوند.

احمدزاده در خصوص شرایط تیم ملی هم گفت: اولین اردوی ما قبل از بازی‌های انتخابی جام‌جهانی دیروز (یکشنبه) به پایان رسید. ما ۳ مرحله اردوی دیگر هم قبل از شروع مسابقات داریم. خدا را شکر وضعیت تیم خوب است. من فقط در تیم مصدوم بودم که الان وضعیتم خوب شده و با تیم تمرین می‌کنم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی