تاریخ انتشار: ۰۹:۲۲ - ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 06
کد خبر: ۹۴۷۵
شبکه «سی‌ان‌ان» آمریکا در گزارشی اعلام کرده بود که عربستان سعودی و شرکای ائتلافش در جنگ علیه یمن، تسلیحات آمریکایی را به جنگجویان القاعده، شبه‌نظامیان سَلفی و دیگر گروه‌ها در جنگ یمن ارسال کرده است.
به گزارش تلنگر؛ در بیانیه عفو بین الملل آمده است: نیروهای اماراتی به میلیاردها دلار تسلیحات نظامی از کشورهای غربی دست یافتند تا آن ها را به گروه هایی در یمن که متهم به ارتکاب جنایات جنگی هستند ارسال کنند.
عفو بین الملل افزوده است: حضور این نیروهای متخاصم یک فاجعه برای غیرنظامیان یمنی محسوب می شود که هزاران تن از آن ها در این جنگ کشته شدند و این درحالی است که میلیون ها تن دیگر نیز به دلیل جنگ در آستانه گرسنگی هستند.
پیش تر شبکه «سی‌ان‌ان» آمریکا در گزارشی اعلام کرده بود که عربستان سعودی و شرکای ائتلافش در جنگ علیه یمن، تسلیحات آمریکایی را به جنگجویان القاعده، شبه‌نظامیان سَلفی و دیگر گروه‌ها در جنگ یمن ارسال کرده است. 
در گزارش سی‌ان‌ان آمده است که عربستان و امارات عربی متحده از تسلیحات ساخت آمریکا به عنوان نوعی پول با هدف همراه کردن و خریدن وفاداری شبه ‌نظامیان و قبایل و اعمال نفوذ در صحنه سیاسی یمن استفاده کردند.
براساس گزارش سی ان ان، وزارت دفاع آمریکا معتقد است که ائتلاف به رهبری سعودی در یمن با ارسال تسلیحات و تجهیزات آمریکایی به طرف‌های ثالث، در واقع درحال نقض قراردادهای فروش سلاح با آمریکا است.
ائتلاف عربی – آمریکایی به سرکردگی آل سعود در حمله به یمن از ششم فروردین سال 1394 تاکنون بیش از یکصد هزار یمنی از جمله 85 هزار کودک را شهید کرده که بیشتر این کودکان براثر گرسنگی و قحطی اعمال شده از سوی این ائتلاف جان خود را از دست داده اند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی