تاریخ انتشار: ۱۲:۰۸ - ۲۱ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 10
کد خبر: ۹۴۹۳
در چهل سال انقلاب، 217 جلد کتاب توسط نویسندگان اشیروان به چاپ رسیده است در حالیکه پیش از انقلاب کتابی در این شهرستان به چاپ نرسیده بود.
به گزارش تلنگر؛ زهره بابایی  اظهار داشت: کتاب های به چاپ رسیده در زمینه های اجتماعی، فرهنگی، گردشگری، شعر، کودک، داستان نویسی و غیره بوده که توسط 15 نویسنده تالیف و چهار انتشاراتی به چاپ رسیده است.
وی گفت: این اداره پس از انقلاب با رویکرد توسعه و اثرگذاری بیشتر و موثرتر بر امور فرهنگی با صدور مجوز برای متقاضیان مراکز فرهنگی هنری و حمایت، هدایت و نظارت بر این مراکز و نیز اجرای برنامه ها و جشنواره های مختلف سعی کرده است ضمن حفظ و احیای فرهنگ ایرانی و اسلامی در راستای رفع نیازهای فرهنگی و هنری شیروان تلاش کند.
بابایی با بیان اینکه پیش از انقلاب این شهرستان در حوزه فرهنگی و هنری فعالیتی نداشته است افزود: به برکت انقلاب اسلامی تاکنون 12 نمایشگاه قرآن کریم، 150 نمایشگاه کتاب، 6 انجمن ادبی( در حال فعالیت)، 37 کانون فرهنگی و هنری مساجد شهری و روستایی، و 320 شب موسیقی برگزار شده است.
سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان با اشاره به اینکه پیش از انقلاب این شهرستان فقط از یک سالن سینمایی آن هم بسیار کوچک و فرسوده برخوردار بود گفت: به برکت انقلاب اسلامی، هم اکنون این شهرستان یک سالن سینما با ظرفیت 280 صندلی در مجتمع فرهنگی و هنری غدیر فعال دارد که با استقبال خوب مردم 820 اجرای نمایش(تئاتر) و 160 اکران فیلم داشته است.
بابایی افزود: در 4 دهه انقلاب، در حوزه هنری در این شهرستان، 320 اجرای تعزیه، 10 سوگواره تعزیه، 6 انجمن هنری، 450 نمایشگاه در حوزه هنر، 140 همایش، جشنواره و نکوداشت، 300 کارگاه آموزشی و هفت آموزشگاه آزاد هنری در این شهرستان تشکیل شده است.
شیروان به عنوان دومین شهر پرجمعیت خراسان شمالی در 60 کیلومتری شرق بجنورد قرار دارد که دارای اقوام کرمانج و ترک است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی