تاریخ انتشار: ۱۰:۲۶ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 08
کد خبر: ۹۷۰۱
امام زمان (عج) همان قرآنی که امام علی (ع) جمع‌آوری کرد به همراه دارد، مهم‌ترین ویژگی تمدن اسلامی مدنظر امام زمان (عج) محوریت بر مبنای قرآن است.

به گزارش تلنگر؛ حکومت اسلامی بر مبنای قرآن پایهریزی میشود، حکومت امام زمان (عج) تجلی قرآن کریم است.

اولین سخنی که امام زمان (عج) بعد از ظهور به مردم دنیا میگوید «بَقِیَّتُ اللَّهِ خَیْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ مُؤْمِنِینَ» است.

در قرآن کریم آمده است آنچه را که خداوند باقی گذاشته است برای شما بهتر است، حکومت و تمدن اسلامی امام زمان (عج) برای ما نافع است.

امام زمان (عج) به کعبه تکیه میزند و ۳۱۳ نفر از یاران وی دور آن حضرت حلقه میزنندو امام زمان (عج) حقایق قرآن را برای مردم آشکار میکند.

امام زمان (عج) همان قرآنی که امام علی (ع) جمعآوری کرد به همراه دارد، مهمترین ویژگی تمدن اسلامی مدنظر امام زمان (عج) محوریت بر مبنای قرآن است.

امروزه نیز قرآن در میان ما مهجور است. امام زمان (عج) حاکمیت را بر محور قرآن قرار میدهد چراکه حکومت امام زمان (عج) تجلی قرآن کریم است، امام علی (ع) در مورد تمدن اسلامی در نهجالبلاغه میفرماید: «امام زمان (عج) هواهای نفسانی را هدایت میکند».

امروز متأسفانه حاکمیت قرآن در جامعه نیست و اخلاص در کار کم است، امام زمان (عج) آرا و اندیشههای تابع هوای نفس را به اندیشههای قرآنی برمیگردانند.

در تمدن اسلامی عمل با اخلاص است و از هوای نفس خبری نیست، با شکلگیری تمدن اسلامی هواهای نفسانی از بین میرود و انس با قرآن بیشتر میشود.

تمدن نوین اسلامی بر مبنای قرآن پایهریزی میشود، مردم شاخصههای تمدن نوین اسلامی را در زندگی خود مشاهده خواهند کرد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی