تاریخ انتشار: ۱۰:۳۳ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 08
کد خبر: ۹۷۰۲
نیروی انتظامی از دقایق اولیه وقوع سیل در کنار مردم بوده و علاوه بر وظیفه ذاتی خود که تامین نظم و امنیت است، خدمات مضاعفی را نیز به مردم سیل زده ارائه کرده است.
به گزارش تلنگر؛ جانشین فرمانده انتظامی خوزستان با اشاره به اقدامات امنیتی پلیس خوزستان برای حراست از منازل و اموال سیل زدگان استان اظهار داشت: نیروی انتظامی از دقایق اولیه وقوع سیل در کنار مردم بوده و علاوه بر وظیفه ذاتی خود که تامین نظم و امنیت است، خدمات مضاعفی را نیز به مردم سیل زده ارائه کرده است.
سرهنگ سیدمحمد صالحی  افزود: اکنون با حضور حداکثری کارکنان نیروی انتظامی در کنار سایر نیروهای مسلح و امداد رسان، نظم و امنیت مناطق سیل زده به صورت کامل برقرار است.
 فرمانده انتظامی حمیدیه هم گفت: تعداد گشت های انتظامی محسوس و نامحسوس برای حفاظت از اموال خانواده های آسیب دیده از سیلاب افزایش یافته ، اما مردم نیز هشدارهای پلیس را برای جابه جایی وسایل خود جدی بگیرند.
سرهنگ فرشاد کاظمی با اشاره به تامین امنیت مناطق آسیب دیده از سیل اظهار داشت: باتوجه به شرایط موجود در مناطق سیل زده و جابه جایی برخی از خانوارها ، احتمال سرقت و سوء استفاده برخی افراد از این موقعیت وجود داشته که همین امر باعث شد بر تعداد نیروهای گشتی خود بیفزاییم.
وی ادامه داد: با برنامه ریزی موثر و گشت های مداوم در این مناطق، علاوه بر انجام وظیفه ذاتی و قانونی خود که همان تامین امنیت روستاهای آسیب دیده از سیل است، در روند امدادرسانی و تسهیل در تردد امدادگران نیز اقدامات خوبی صورت گرفته است.
فرمانده انتظامی شهرستان حمیدیه بیان کرد: باتوجه به گزارش های دریافتی برخی افراد سودجو اقدام به بار زدن وسایل منازل سیل زدگان کرده اند که همین امر موجب نگرانی خانواده های آسیب دیده شده است.
طغیان رودخانه های کرخه ، دز و کارون موجب آب گرفتگی تعدادی از شهرها و ده ها روستای استان خوزستان شده است.
در روزهای اخیر خروجی سد دز تا سه هزار مترمکعب درثانیه و خروجی سد کرخه تا 2 هزار و400 مترمکعب درثانیه رسیده است.
تاکنون بیش از 182روستا و 6شهر در استان خوزستان در پی تهدید سیلاب تخلیه شده و یا دستور تخلیه آنها صادر شده است .
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی