تاریخ انتشار: ۱۲:۵۷ - ۲۰ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 09
کد خبر: ۹۷۱۶
«تاخیر طولانی در اِعمال افزایش مستمری‌ها» است؛ همه ساله، دو تا سه ماه طول می‌کشد تا مابه‌التفاوت مستمری‌ها به حساب بازنشستگان واریز شود

به گزارش تلنگر؛ در آخرین ساعات سال ۹۷، افزایش حداقل دستمزد کارگران به میزان ۳۶.۵ درصد مشخص شد؛ حال نگرانی اصلی این است که میزان افزایش مستمری بازنشستگان چه زمان مشخص خواهد شد؟

روال تعیین افزایش مستمری بازنشستگان تامین اجتماعی اینگونه است که مدیرعامل سازمان، میزان پیشنهادی را تعیین و آن را برای تصویب به هیات دولت ارسال می‌کند اما سوال اینجاست که این روال قانونی، چقدر قرار است زمان بگیرد؛ امیدواریم قبل از پایان فرودین، پروسه قانونی طی شود و میزان افزایش مستمری بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی مشخص شود.

براساس قانون تامین اجتماعی دو عامل در تعیین میزان افزایش مستمری‌ها دخیل است. میزان افزایش حداقل دستمزد و میزان تورم رسمی و اعلامی؛ دهقانی‌کیا تاکید می‌کند: انتظار ما این است که مستمری بازنشستگان، حداقل به اندازه افزایش حداقل دستمزد کارگران، یعنی ۳۶.۵ درصد افزایش یابد.

با توجه به شرایط معیشتی فعلی، افزایش ۳۶.۵ درصدی هم نمی‌تواند مشکلات معاش بازنشستگان را برطرف کند؛ از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی انتظار داریم این شرایط بغرنج را درک کند و اجازه ندهد معاش کارگرانِ بازنشسته بیش از این دچار مشکل شود.

نگرانی دیگر بازنشستگان، «تاخیر طولانی در اِعمال افزایش مستمری‌ها» است؛ همه ساله، دو تا سه ماه طول می‌کشد تا مابه‌التفاوت مستمری‌ها به حساب بازنشستگان واریز شود؛ دهقان‌کیا در این رابطه می‌گوید: امسال با توجه به مشکلات اقتصادی موجود، توقع داریم این تاخیر به حداقل برسد و نهایتاً قبل از پایان اردیبهشت، بازنشستگان بتوانند به حق و حقوق‌شان برسند. 

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی