تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 10
کد خبر: ۹۷۲۵
مایا کوسیانچیچ، سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در پاسخ به خبرنگار یورونیوز که از او پرسیده بود آیا اروپا نمی‌خواهد نسبت به تحریم‌های جدید واکنش نشان دهد و اینکه آیا این موضوع روی توافق هسته‌ای ایران، برجام، تاثیری خواهد گذاشت و یا نه، گفت «هیچ توضیح خاصی درباره تصمیم آمریکا» نخواهد داشت.

به گزارش تلنگر؛ خبرنگار یورونیوز در بروکسل در کنفرانس روزانه کمیسیون اروپا از واکنش اتحادیه اروپا درباره تصمیم خصمانه آمریکا علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سوال کرد.

مایا کوسیانچیچ، سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در پاسخ به خبرنگار یورونیوز که از او پرسیده بود آیا اروپا نمی‌خواهد نسبت به تحریم‌های جدید واکنش نشان دهد و اینکه آیا این موضوع روی توافق هسته‌ای ایران، برجام، تاثیری خواهد گذاشت و یا نه، گفت «هیچ توضیح خاصی درباره تصمیم آمریکا» نخواهد داشت.

وی افزود: «در اروپا ما ساختاری شناخته شده داریم، تمام اقدامات باید به رای و تایید تمام کشور‌های عضو برسد. هنوز اینجا هیچ تصمیم جدیدی گرفته نشده است، به‌طور کلی می‌دانیم که تحریم‌هایی علیه ایران وجود دارند و جزئیات آن در دسترس است.»

سخنگوی دستگاه سیاست خارجی و امور امنیتی اروپا همچنین اعلام کرد امکان اینکه به‌زودی اتحادیه اروپا درباره تصمیم آمریکا بیانیه‌ای صادر کند، وجود دارد.

آن طور که به نظر می‌رسد اتحادیه اروپا قصد ندارد پیش از جلسه اعضای آن در نشست رهبران اروپایی در این باره اظهارنظر کند. با این که رهبران اروپایی روز چهارشنبه در بروکسل گردهم می‌آیند، به نظر می‌رسد با توجه به اولویت موضوع برکسیت این نشست بدون گفتگو درباره ایران پایان یابد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

سیاسی بازی
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
پربحث ترین عناوین
شبکه های اجتماعی