تاریخ انتشار: ۰۸:۵۸ - ۲۲ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 11
کد خبر: ۹۷۳۰
مهم‌تر از گلزنی شجاع، اما این است که او این فصل اشتباهات فصل قبلش را هم مرتکب نمی‌شود و یکی از مطمئن‌ترین بازیکن امسالِ پرسپولیس بوده است، بازیکنی که به لحاظ دقایق بازی، بعد از علیپور و سیدجلال سوم است
به گزارش تلنگر؛ وقتی سوت پایان پرسپولیس - الاهلی که به صدا درآمد، بیتر تماشگران بازی فکر می‌کردند عملکرد فوق العاده شجاع باعث ان خواهد شد که به عنوان بهترین بازیکن زمین نتخاب شود؛ اما ناظر‌ای اف سی طبق عادت بهترین بازیکن را انتخاب کرد که قرعه به نام مهدی ترابی افتاد.
 
شجاع خیلی سخت دریبل می‌خورد و روی هوا کاملا مسلط است، در نبرد‌های تن به تن هرگز کم نیاورد و در مصاف با عمر السوما مهاجم تراز اول سوری یک برنده بزرگ بود.
 
عملکرد شجاع وقتی بیشتر به چشم می‌آید که بدانیم پرسپولیس هم در نیمه نخست و هم در نیمه دوم برای دقایقی تقریبا طولانی تحت فشار قرار گرفت چرا که الاهلی با وجود باخت دوگله، موقعیت‌های زیادی داشت و دو بار هم توپ را به تیر دروازه پرسپولیس کوبید.

نکته ویژه، اما در مورد شجاع خلیل زاده آمادگی بدنی بالای او در رفلکس‌ها و پرش هاست، شجاع غیر از گلی که با یک ضربه قیچی زد، یکی دو بار دیگر هم اقدام به قیچی زدن کرد و همین طور با پرش‌های عجیب و غریبش تمام توپ‌های هوایی را زد تا آمادگی بدنی خود را به رخ بکشد.
 
شجاع خلیل زاده در چهار سال اخیر بجز یک سال حضورش در سپاهان، در هر فصل حداقل سه گل برای تیمش زده و گلی هم که به الاهلی زد، سومین گل این فصلش بود و جالب اینکه دو گل قبلیش مقابل ماشین سازی و ذوب آهن شش امتیاز ارزشمند را برای تیمش به ارمغان آورد.

مهم‌تر از گلزنی شجاع، اما این است که او این فصل اشتباهات فصل قبلش را هم مرتکب نمی‌شود و یکی از مطمئن‌ترین بازیکن امسالِ پرسپولیس بوده است، بازیکنی که به لحاظ دقایق بازی، بعد از علیپور و سیدجلال سوم است و حالا بجای تمجید‌های هر روزه از سیدجلال، همه «زوج دفاعی» پرسپولیس را تحسین می‌کنند.

در تیم تهاجمی برانکو، شجاع به قدری فعال بوده که بیشترین لمس توپ را در بین همه بازیکنان این فصل پرسپولیس داشته و البته او برای اینکه نشان دهد در حملات هم ضعفی ندارد، آمار فوق العاده ۱۸ درصد نرخ تبدیل شوت به گل را ثبت کرده تا از این حیث هم دومین بازیکن برتر پرسپولیس باشد. 
شجاع خلیل زاده که این فصل رده‌ی سوم دقت پاس را بین هم تیمی هایش داشته و یک پاس گل هم داده، علاوه بر مشارکتی فعال و تاثیرگذار در حملات، در خط دفاع هم متعهد ظاهر شد.

شماره سه پرسپولیس بیشترین نبرد هوایی موفق و بیشترین عملکرد دفاعی و دومین بازیکن از حیث توپگیری از حریف را به نام خودش ثبت کرده است و به طور متوسط در هر مسابقه ۴.۵ نبرد هوایی را برنده می‌شود، بیش از ۷ عملکرد دفاعی نظیر دفع توپ و قطع پاس ثبت می‌کند و ۱.۷ توپ از حریف می‌گیرد.
 
شجاع مقابل الاهلی هم بهترین پرسپولیسی حاضر در زمین بود، او ۱۳ خطر دفع کرد، سه قطع پاس داشت، ۸ نبرد را برد و یک گل زد، آمار‌هایی که هر کدام نشانگر آمادگی بالای این مدافع ۳۰ ساله مازندرانی است.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی