تاریخ انتشار: ۱۱:۰۶ - ۲۴ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 13
کد خبر: ۹۷۴۰
ثبت نام ناظران بعد از تصویب قطعنامه مربوطه از سوی کمیسیون مرکزی انتخابات آغاز می‌شود، گفت: از هم‌اکنون نیز می‌توان فعالیت های مربوط به ثبت نام را شروع کرد.

به گزارش تلنگر؛ زاوریش بایمالدینا یک عضو کمیسیون مرکزی انتخابات قزاقستان از حضور احتمالی تعداد زیادی از ناظران بین المللی در انتخابات زودهنگام ریاست جمهور در این کشور خبر داد.

وی با بیان این که ثبت نام ناظران بعد از تصویب قطعنامه مربوطه از سوی کمیسیون مرکزی انتخابات آغاز می‌شود، گفت: از هم‌اکنون نیز می‌توان فعالیت های مربوط به ثبت نام را شروع کرد.

بایمالدینا افزود: دعوت نامه های مرتبط به تمام سازمان های بین المللی که ماموریت های خود را در این زمینه انجام می دهند، ارسال خواهد شد.

وی در پاسخ به سوالی در مورد تعداد ناظران بین المللی گفت: پاسخ این سوال دشوار است، اما با توجه به آمار انتخابات قبلی و غیر منتظره بودن وضعیت انتخابات سال جاری، ما حضور حدود 1600 تا 1700 ناظران را انتظار داریم.

کمیسیون مرکزی انتخابات قزاقستان قوانین مربوط به سازمان‌دهی فعالیت ناظران کشورهای خارجی، سازمان های بین المللی، نمایندگان رسانه های خارجی در انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری سال جاری میلادی در قزاقستان را تصویب کرد.

ناظران کشورهای خارجی و سازمان های بین المللی می توانند مترجم همراه داشته باشند.

بنابه قوانین انتخابات قزاقستان، ناظران و سازمان های بین المللی به پیشنهاد وزارت امور خارجه این کشور مجوز فعالیت دریافت می کنند. به این ترتیب نمایندگان رسانه های خارجی می توانند با دریافت مجوز از وزارت امور خارجه بر انتخابات ریاست جمهوری این کشور نظارت کنند.

روند ثبت نام ناظران طبق حکم کمیسیون مرکزی انتخابات قزاقستان ساعت 18:00 به وقت محلی 5 روز قبل از انتخابات یعنی تا 3 ژوئن سال 2019 پایان می یابد.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی