تاریخ انتشار: ۰۹:۱۲ - ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 14
کد خبر: ۹۷۴۸
با تحقق شعار رونق تولید می‌توان معضل مالیات بر ارزش افزوده و بسیاری از بحث‌های دیگر مالیاتی را در سال‌جاری بهبود بخشید.

به گزارش تلنگر؛ کشور پس از سال‌ها شاید بتواند در مسیر توسعه‌ای قرار بگیرد که بخش زیادی از آن حاصل تلاش‌های تولیدکنندگان برای سرا نگاه داشتن کارخانجات تولیدی به هر زحمتی بود.

 امسال به سال «رونق تولید» از سوی مقام معظم رهبری نامگذاری شده است، پیشنهاد می‌شود دولت و نهادها نسبت به تهیه برنامه راهبردی اقدام نمایند تا  به عنوان  یک سند راهبردی یکساله و یا چند ساله آماده اجرا شود..

با  تحقق شعار رونق تولید می‌توان معضل مالیات بر ارزش افزوده و بسیاری از بحث‌های دیگر مالیاتی را در سال‌جاری بهبود بخشید.

تأمین نقدینگی برای همه واحدها اعم از فعال با توان تولید بالای 70% ، واحدهای نیمه فعال، واحدهای در شرف تعطیلی و واحد‌های راکد امروز حداقل سه برابر شده است، این بزرگترین چالش است که باید سهم بازار سرمایه و بانک‌ها در راستای تامین آن و همکاری مشخص شود. البته باید برنامه‌ریزی‌ها به گونه‌ای انجام گیرد که واحد‌های نیمه فعال و یا در شرف تعطیلی که در حال تولید هستند جان تازه‌ای بگیرند و هزینه‌ها صرف واحد‌هایی نشود که انگیزه تولید در آنها از بین رفته است.

بخش‌های مالیات و تأمین اجتماعی از حوزه‌هایی هستند که با تسهیل‌گری می‌توانند رونق را به واحدهای تولیدی برگردانند و سبب بهبود فضای کسب و کار شوند.

جنس بهبود وضعیت کسب و کار نرم‌افزاری چندان به پول نیاز ندارد و می‌تواند بسیاری از مشکلات فضای کسب و کار را نیز حل کند.

ایران در حال حاضر کشور اشباعی است که سطح خرید داخلی آن محدود است و در این راستا باید به کشورهای مختلف توجه داشته باشیم تا بتوانیم در بخش صادرات رونق تولید را حل کنیم.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی