تاریخ انتشار: ۱۰:۵۱ - ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 15
کد خبر: ۹۷۶۰
نهاد عالی انتخابات اعلام کرده که کل 1089 صندوق آرای منطقه پرجمعیت مال‌تپه بازشماری می‌شود و در روزهای اخیر بخش قابل توجهی از آرای این صندوق‌ها بازشماری شد.

به گزارش تلنگر؛ با وجود آن که 15 روز از برگزاری انتخابات شهرداری‌های ترکیه سپری شده، اما هنوز هم نتایج انتخابات در شهرداری کلانشهر استانبول قطعی نشده است.

نهاد عالی انتخابات اعلام کرده که کل 1089 صندوق آرای منطقه پرجمعیت مال‌تپه بازشماری می‌شود و در روزهای اخیر بخش قابل توجهی از آرای این صندوق‌ها بازشماری شد. با این وجود دیروز یک بار دیگر به درخواست حزب عدالت و توسعه و حزب حرکت ملی٬ نتایج بازشماری شده 400 صندوق رد شد و تصمیم جدید این است که آرای آن 400 صندوق برای سومین بار شمرده شود.

در همین حال احزاب عضو ائتلاف ملت یعنی حزب جمهوری خلق به رهبری کمال کلچدار اوغلو و حزب خوب به رهبری مرال آکشنر اعلام کرده‌اند که اعمال فشار حزب حاکم برای بازشماری آراء٬ به معنی رد استقلال نهاد عالی انتخابات است و از دید آنها اکرم امام اوغلو شهردار استانبول است.

اکرم امام‌اوغلو نامزد ائتلاف ملت دیروز در یک استادیوم ورزشی در استانبول٬ برای هوادران فوتبال سخنرانی کرده و گفت: خطاب به حکومت می‌گویم٬ اعتبارنامه ما را بدهید کارمان را شروع کنیم.

این اقدام امام‌اوغلو با واکنش های تند رسانه‌های نزدیک به آکپارتی و دولت باغچلی روبرو شده و آن را مصداق تلاش برای تحریک افکار عمومی دانستند.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی