تاریخ انتشار: ۱۰:۱۴ - ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 20
کد خبر: ۹۷۹۲
آمارهایی که درباره آسیب‌های اجتماعی در خصوص دانشجویان پزشکی وجود دارد، از میانگین جامعه پایین‌تر است. این تفاوت معنادار به این علت است که طی 20 سال اخیر در دانشگاه‌های علوم پزشکی دفاتر مشاوره برای رصد آسیب‌های اجتماعی وجود دارد که این مشکلات را رصد کرده و مداخله می‌کنند.
به گزارش تلنگر؛ پژوهش یا آمار مستندی وجود ندارد که بر اساس آن بگوییم دانشجویان پزشکی نسبت به دانشجویان فنی مهندسی، افسرده تر هستند یا خیر. این موضوع ممکن است بر اساس نظرهای شخصی عنوان شود. در نتیجه نمی توان درباره سلامت روان دانشجویان پزشکی بر اساس آمار و به طور مشخص صحبت کرد.
با این حال برخی از دانشجویان بیشتر در معرض خطر ابتلا به بیماری های روان پزشکی هستند. به طور مثال دانشجویانی که مجبور هستند از شهرستان ها به جاهای دیگری مثل تهران یا شهرستان های دیگر برای تحصیل مهاجرت کنند، در معرض خطر ابتلا به بیماری های روان پزشکی مانند افسردگی هستند؛ زیرا این دانشجویان از خانواده خود جدا می‌شوند و در نتیجه آسیب پذیری بیشتری دارند. همچنین دانشجویان ترم اول و دوم نیز به علت ورود به محیط های جدید، درجه آسیب پذیری بیشتری نسبت به بقیه دانشجویان دارند.
میزان شیوع افسردگی و آسیب های اجتماعی در جامعه 23 درصد و در بین دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی حدود 17 درصد و کمتر از میانگین جامعه است. آمارهایی درباره وجود 30 درصد افسردگی در دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی وجود دارد که اشتباه است اما آمارهایی که درباره آسیب‌های اجتماعی در خصوص دانشجویان پزشکی وجود دارد، از میانگین جامعه پایین‌تر است. این تفاوت معنادار به این علت است که طی 20 سال اخیر در دانشگاه‌های علوم پزشکی دفاتر مشاوره برای رصد آسیب‌های اجتماعی وجود دارد که این مشکلات را رصد کرده و مداخله می‌کنند.
ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی