تاریخ انتشار: ۱۲:۱۶ - ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 01
کد خبر: ۹۸۸۳
عده‌ای قصد دارند دین را از سیاست و جامعه جدا کنند و تنها به صورت فردی به آن بنگرند.

به گزارش تلنگر؛ حجت‌الاسلام هادی صادقی شامگاه سه‌شنبه در گردهمایی علمی فرهنگی مبلغان ماه رمضان در باغ غدیر اصفهان اظهار کرد: نقش روحانیت در اجتماع مانند قبل از انقلاب نیست، در این چهل سال انواع نقش‌آفرینی روحانیون را در جامعه مشاهده کرده‌ایم و هم اکنون روحانیت در بطن جامعه حضور دارد.

معاون فرهنگی قوه قضاییه با اشاره به اینکه برخی می‌ خواهند روحانیت را از اجتماع جدا کنند، تصریح کرد: عده‌ای قصد دارند دین را از سیاست و جامعه جدا کنند و تنها به صورت فردی به آن بنگرند.

وی در ادامه افزود: باید به خاطر این نعمت‌هایی که خداوند به ما عرضه داشته شاکر باشیم، باید بسیاری از فرصت‌ها را مغتنم دانست، برای مثال در سیل اخیر حضور روحانیون در مناطق سیل زده از بسیاری از سخنرانی‌ها تاثیر بیشتری داشت.

صادقی با تأکید بر اهمیت جذب مردم اظهارداشت: خدمات اجتماعی زیادی وجود دارد که یک روحانی می تواند به جامعه ارائه کند، او باید با اخلاق خوب و مهربانی دل‌ها را نرم کرده و به سمت خود بکشاند و این نوع جاذبه مانند افکار و اعمال پیامبر (ص) است.

معاون فرهنگی قوه قضائیه تصریح کرد: در فضای عمومی تبلیغ دین باید بر اساس جذب مردم باشد، و روحانیون باید در جان و بر فضای زندگی مردم تاثیر بگذارند.

وی در ادامه افزود: قانون گرایی، اخلاق و رعایت صحیح موازین آن را اولویت هر کاری است و این موضوع باید از سوی دولت‌مردان و عموم مردم رعایت شود، زیرا افرادی که در چشم مردم هستند باید بیش از سایرین به قانون احترام بگذارند.

صادقی با بیان اینکه روحانی باید پیش از موعظه مردم خود را به سجایای اخلاقی بیاراید،خاطرنشان کرد: چنانچه بتوانیم دستورات قرآن در خود پیاده کنیم می‌‌توانیم سرلوحه خوبی برای همه باشیم؛ روحانیون و طلاب باید تمام زمینه‌ها از جمله مسائل سیاسی و اجتماعی را بیاموزند و تک وجهی پرورش پیدا نکنند.

معاون فرهنگی قوه قضاییه تصریح کرد: قدرت دادن به نهادهای اجتماعی یک ضرورت است، سازمان ها و تشکل های مردم نهاد باید بسیاری از امور را انجام دهند و روحانیون نیز در این زمینه کمک کنند و خود در تشکیل چنین گروه‌هایی پیشتاز و سهیم باشند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: جامعه ما از لحاظ قانون‌گرایی از دیرباز قانون گریز بوده و باید قانون گرایی را در جامعه افزایش داد، اگر اجتماع به اخلاق مزین نشود فاجعه به بار می آید.

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی