تاریخ انتشار: ۱۴:۳۷ - ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 11
کد خبر: ۹۹۵۵
سی‌ان‌ان در بخشی از این‌گزارش اعلام کرده که سوئیس مستقیما شماره را در اختیار دولت ایران نمی‌گذارد مگر اینکه دولت ایران در این خصوص اقدام کند.

به گزارش تلنگر؛ در چند روز گذشته، بسیاری از مقامات آمریکایی و از جمله دونالد ترامپ آمادگی خود برای مذاکره با ایران را اعلام کردند که در جالب ترین اظهارونظر، روز گذشته ترامپ عنوان کرد که منتظر تماس مقامات ایرانی خواهد ماند.

در همین زمینه، شبکه خبری سی.ان.ان بامداد روز شنبه گزارش داد که آمریکا شماره تماسی را در اختیار سوئیس به عنوان حافظ منافع ایران و آمریکا قرار داده است تا در صورت لزوم ایران با آمریکا ارتباط برقرار کند.

 بنا به گزارش سی‌ان‌ان پس از آنکه دونالد ترامپ،رییس جمهور آمریکا اعلام کرد منتظر تلفن مقام‌های ایران است کاخ سفید در تماس با سوئیس به عنوان حافظ منافع ایران و امریکا در ۴۰ سال گذشته، شماره تماسی را در اختیار آنها قرار داده تا به مقام‌های ایران برسانند.

آمریکا شماره تماسی را برای ارتباط با ایران در اختیار سوئیس قرار داده است!

سی‌ان‌ان در بخشی از این‌گزارش اعلام کرده که سوئیس مستقیما شماره را در اختیار دولت ایران نمی‌گذارد مگر اینکه دولت ایران در این خصوص اقدام کند. نویسنده این گزارش اعلام کرده که بعید است ایرانی‌ها سراغ این شماره تلفن را از حافظ منافع آمریکا در تهران بگیرند.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه گفت، دوست دارد مقام‌های ایران به او زنگ بزنند.

ترامپ در پاسخ به پرسشی درباره اعزام یک ناو هواپیمابر به منطقه برای مقابله با ایران، ادعاهای مطرح‌ در رسانه‌ها را تکرار کرد و گفت: اطلاعاتی در دست است که تهران قصد حمله به نیروهای آمریکایی را داشته است.

او در پاسخ به این که آیا خطر درگیری نظامی وجود دارد، گفت: «بله، این چیزی است که همیشه مطرح است. نمی‌خواهم بگویم، نه، ولی امیدوارم این اتفاق نیفتد.»

او در ادامه گفت: «می‌دانید دوست دارم درباره ایران چه اتفاقی بیفتد؟ دوست دارم به من زنگ بزنند. می‌دانید که جان کری با آنها زیاد صحبت می‌کند. جان کری بهشان می‌گوید که زنگ نزنند. این نقض قانون لوگان است و او باید بابت این، تعقیب قضایی شود، ولی آدم‌های من نمی‌خواهند کاری کنند که.... فقط دموکرات‌ها از این جور کارها انجام می‌دهند.»

وی در ادامه مدعی شد که جان کری جلسات و تماس‌های تلفنی زیادی با مقام‌های ایران داشته و به آنها گفته که چه کاری انجام دهند.

ترامپ در ادامه ادعا کرد: «از وقتی من آمریکا را از برجام خارج کردم، اقتصاد آنها دچار آشوب شده؛ تورمی دارند که نرخ آن بالاترین رقمی است که تا به حال شنیده‌ام. آخر هفته‌ها و حتی در طول هفته شورش در کشورشان اتفاق می‌افتد.»

وی افزود: «کاری که آنها باید بکنند این است که با من تماس بگیرند و پای میز مذاکره بنشینند. می‌توانیم توافق کنیم و به یک توافق منصفانه دست پیدا کنیم.»

ارسال نظر
نام:
ایمیل:
* نظر:

از میان خبرها
خاطرات یک انقلابی
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی