سلامت

معرفی دروغ های مخرب والدین به کودکان 

دروغ های مخرب والدین به کودکان، آسیب زننده هستند و فرزند شما در آینده مشکلات زیادی را تجربه خواهد کرد. در ادامه ما این دوغ ها را معرفغی می کنیم تا از گفتن آن ها اجتناب کنید.

به گزارش تلنگر؛ دروغ های مخرب والدین به کودکان، معمولا رایج هستند و پدر و مادرها در شرایطی مجبور به گفتن آن ها می شوند. اما باز هم می توانند، با کمک گرفتن از یک مشاور به جای دروغ گفتن و از بین بردن اعتماد کودکان، روش تربیتی صحیح را پیش بگیرند.

معرفی دروغ های مخرب والدین به کودکان

دروغ چه به کودک و چه به بزرگسال مخرب است و باعث می شود تا دید اطرافیان نسبت به شما تغییر کند. برای شناخت بیشتر دروغ های مخرب والدین به کودکان این بخش را به خوبی مطالعه کنید.

در موردش فکر می کنم

زمانی که والدین به فرزند خود می گویند، درموردش فکر می کنم، یعنی قرار نیست این کار را برای کودک انجام بدهد و امیدوار است تا فرزند خود آن ها را فراموش کند. این از اولین دروغ های مخرب والدین به کودکان است.

دروغ های مخرب والدین به کودکان: پول تمام شده است

این جز رایج ترین دروغ والدین به کودکان است. احتمالا در کارت یا کیف خ.د پول دارید، اما نتم یخواهید برای مصرف غیر ضروری خرج کنید و ایتن دروغ ها را می گویید.

دروغ های مخرب والدین به کودکان: از وقت خوابت گذشته

از وقت خوابت گذشته

گفتن این جمله به کودکی که هنوز زمان و ساعت را تشخیص نمی دهد کار بسیار آسانی است. ممکن است عصر که پدر و مادر خیلی خسته هستند؛ به فرزند خود این جمله را بگویند که الان نصف شب است و از وقت خوابت گذشته است. این جز دروغ های مخرب والدین به کودکان است.

خواندن در تاریکی چشمان شما را خراب می کند

احتمالا شما هم این جمله را زیاد شنیده اید، درحالی که اشتباه است و طی مطالعاتی خواندن با نور کم آسیب مداومی به چشم نمی زند.

شکوندن قولنج انگشت اشتباه است

شکوندن قولنج انگشت اشتباه است

این هشدار کاملاً اشتباه است. مطالعات اخیر نشان می دهد که کشیدن یا پیچاندن مفاصل باعث ایجاد فضای بین استخوان ها می شود و انبساط باعث پر شدن فشار منفی با مایع سینوویال می شود که از مالش استخوان ها به یکدیگر جلوگیری می کند.

قولنج که می شنویم در واقع تراوش مایع سینوویال است که فضای جدید را پر می کند و انجام این کار باعث آسیب یا ضعف مفاصل نمی شود. با این حال، احتمالاً صدا هنوز هم برخی افراد را آزار خواهد داد. این مورد هم جز دروغ های مخرب والدین به کودکان می باشد.

هضم آدامس بلعیده شده، هفت سال طول می کشد

شاید یک سطل زباله در اطراف نبود، یا سعی می‌کردید آدامس را از والدینتان پنهان کنید به هر حال، احتمالاً زمانی آدامس را قورت داده‌اید و سپس نگران هستید که هفت سال با آن گیره گیر کنید. معمولا آدامس از روده عبور می کند و در معده باقی نمی ماند.

بخواب تا ما بعد از تو بخوابیم

بچه ها اگر بدانند وقتی آن ها می خوابند شما تلویزیون و فیلم تماشا می کنید، هرگز نمی خوابند. این دروغ باعث از داست دادن اعتماد کودک نسبت به شما می شود و سخت می توانید، آن ها را راضی کنید. از جمله دروغ های مخرب والدین به کودکان این مورد بود.

هر کی زودتر بخوابه برنده است

با وجود آنکه هیچ جایزه ای در کار نیست، باز هم به کودکان خود قول جایزه و برنده بودن را می دهیم که این بسیار اشتباه است.

من همیشه شاگرد اول بودم

بچه ها به نمرات شما دسترسی ندارند و می توانید نمرات بد خود را از آن ها پنهان کنید. اما کودکان با توجه به شغل و آینده ای که برای خود رقم زده اید، تا حدودی متوجه این موضوع خواهند شد.

چشم غره رفتن باعث چپ شدن چشم می شود

چپ نگاه کردن

این هم جز مواردی است که شما دائم به کودکان خود می گویید. در حالی که اینگونه نیست. شش ماهیچه وجود دارد که به چشم‌ها اجازه می‌دهد در جهات مختلف حرکت کنند و نگاه کردن به یک جهت، از جمله به سمت یکدیگر، باعث ایجاد آنها نمی‌شود. تا همینطور بمانم با این حال، چشم های ضربدری می تواند ناشی از بیماری، عضله یا آسیب عصبی باشد.

خوراکی ها تمام شدند

شما ممکن است برای اینکه کودک شما به اندازه خوراکی بخورد، به آن ها بگویید که خوراکی تمام شده است و این کار را همه والدین انجام می دهند.

اگر بعد از غذا شنا کنی، غرق میشی

حتی کتاب ۱۹۰۸ “پیشاهی برای پسران” از شناگران جوان درخواست می کند که ۹۰ دقیقه پس از آب خوردن صبر کنند یا غرق شدن “تقصیر شما خواهد بود”. بله خب، طبق آکادمی اطفال آمریکا و صلیب سرخ آمریکا، مردم شما دروغ می گفتند.

فقط قبل از پریدن در آب، قورت دادن را تمام کنید تا از خفگی تصادفی جلوگیری کنید و در امان خواهید بود. انتظار ساعتی احتمالاً صرفاً برای مهلت کوتاهی به والدین از انجام وظیفه نجات غریق انجام شده است.

دونه هندونه تو دلت رشد می کنه

این مورد هم جز دروغ های رایجی است که به کودکان می گویند تا دانه های هندوانه را قورت ندهند.

جلوی تلویزیون بشینی کور میشی

این حرف را حتما همه شما شنیده اید، چرا که والدین می خواستند، فاصله ما را حفظ کنند و با این دروغ همیشه می ترسانند.

اگه اسفناج بخوری مثل ملوان زبل قوی میشی

با گفتن این که بازو های ملوان زبل با اسفناج قوی شده است می توانید فرزند خود را به خوردن سبزیجات تشویق کنید که برای سلامتیشان بسیار حائزاهمیت خواهد بود.

اگه موقع عطسه چشماتو باز نگهداری میوفته بیرون

این مورد هم از جمله دروغ های مخرب والدین به کودکان می باشد. که کودک خود را می ترسانند تا چشمانش را باز نکند.

انتهای مطلب/آ.ع

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

کرمان موتور

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x