اجتماعیخانواده

14 مدل جذاب ترفند بستن شال + تصویر

در کشورهای اسلامی بنابر قوانینی که وجود دارد، خانم ها باید بر سر خود حجاب داشته باشند، که این حجاب شامل انواع شال و روسری یا مقنعه می باشد. خانم های جوان و زیبا اغلب به دنبال جذاب ترین ترفند برای بستن شال خود هستند، که ما در این مقاله به شما کمک خواهیم کرد تا استایلی با حجاب و زیبا داشته باشید.

به گزارش تلنگر؛ امروزه، با پیشرفت در دنیای مد و استایل، همچنین تولید انواع مختلفی از شال و روسری با طرح و رنگ های متنوع باعث شده، بسیاری برای انتخاب شال مناسب گیج شوند، ما در این مقاله سعی داریم جذاب ترین ترفند بستن شال را در اختیار شما قرار بدهیم.

معرفی جذاب ترین ترفند بستن شال

بستن مدل جدید شال باعث می‌شود استایل شما از حالت یک‌نواخت خارج شده و یک تیپ جذابی را به شما بدهد. خانم‌ها باتوجه به روحیه لطیف و زیباشناسانه‌ای که دارند، به هر چیز (مخصوصا لباس‌ها و پوشاک خودشان) زیبایی غیرقابل وصفی می‌بخشند بنابراین به بستن مدل جدید شال علاقه دارند. آن‌ها به سادگی می‌توانند از یک روسری ساده، یک اثر هنری خلق کنند.

۱. بستن شال بالای سر

مدل بستن شال

بعضی خانم ها دوست ندارند که شال دور گردنشان باشد و از اینکه شال و روسری آن ها در دست و پا باشد اذیت میشوند، این مدل از جذاب ترین ترفند بستن شال، مناسب این دسته از خانم های زیبا است.

این ترفند ها بسیار ساده می باشد، و شما تنها با کمی دقت و تمرین میتوانید مدل دلخواهتان را روی سر خود ایجاد کنید.

ابتدا شال خود را از پشت سر بیاورید و در قسمت جلوی سر و بالای پیشانی هر سمت شال را به طرف مخالف بپیچید و به پست سر هدایت و در آخر با سنجاق پشت سر خود محکم کنید.

۲. بستن شال به سبکی ساده

شال ساده

برای این مدل بستن شال تنها کافی است شال خود را روی سر انداخته و یک طرف آن را روی شانه خود بیندازید. به همین ترتیب یک مدل شیک و ساده خواهید داشت.

۳. بستن شال به سبک عربی

شال عربی

شال را دولایه کرده و روی سرتان بیندازید و دو طرف شال را ببرید پشت سرتان قرار داده و به حالت برعکس به روی شانه خود قرار دهید. سپس هر طرف شال را پیچانده و ببرید بالای سرتان قرار دهید. البته می‌توانید تنها یک طرف را بپیچید و سمت دیگر شال را به روی شانه بیندازید.

۴.بستن روسری به شکل خاص

برای بستن روسری به این روش باید روسری را به‌گونه‌ای روی سر قرار دهید که یک سمت آن کوتاه‌تر باشد. سپس سمت دیگر روسری را دور گردن بپیچید و به سمت جلو بیاورید. برای این روش بهتر است جلوی روسری را کاملاً جمع کنید و بعد دور گردن بپیچید تا شکلی زیباتر پیدا کند.

۵.مدل شال به سبک یک طرفه

شال یکطرفه

رای بستن این مدل ابتدا شال را مانند همیشه روی سر گذاشته و یک سمت شال را از طرف دیگر و از روی شانه رد کنید. حال قسمت دیگر را به سمت پشت سر ببرید و با یک گیره کوچک به طوریکه دیده نشود، وصل کنید. شما می‌توانید برای بستن شال با حجاب مدل‌های دیگر را نیز امتحان کنید.

۶.مدل بستن شال برای بیرون رفتن

شال برای بیرون رفتن

اگر شما دلتان نمی‌خواهد که حتی یک تار موی سرتان مشخص شود، می‌توانید از کلاه‌های نخی که برای زیر شال کاربرد دارد، استفاده کنید. شال را روی سر گذاشته و جلوی سینه به حالت ضربدر نگه دارید.هر سمت شال را روی شانه مخالف قرار داده و از قسمت پشت سر عبور دهید.

۷. دخترانه ترین مدل برای بستن شال

بستن شال دخترانه

از جمله جذاب ترین ترفند بستن شال دخترانه بسیار آسان این مدل است. برای این کار شال مورد علاقه خود را انتخاب کنید و روی سر خود بگذارید. یکی از طرفین را به سمت شانه مخالف ببرید و از زیر شال عبور دهید. حال به سراغ قسمت دیگر بروید و آن را به سمت بالای سر بکشید. شما می‌توانید با یک گیره یا سنجاق شال را روی سر خود محکم کنید.

۸. بستن مدل شال مناسب برای کنار دریا

این مدل بستن بسیار مناسب افرادی است؛ که در عین علاقمندی به دریا، تمایل به حفظ حجاب خود نیز دارند. برای این مدل، دو سمت شال را با گیره زیر چانه محکم کنید. اما دقت کنید، که یک سمت شال باید بلندتر از سمت دیگر در نظر گرفته شود. در ادامه قسمت کوتاهتر را روی سر گذاشته و با گیره محکم کنید. در مرحله آخر فقط کافی است که قسمت بلندتر را روی سر بکشید.

۹. بستن شال به شکل سه گوش

بستنش فرد را به دردسر نخواهد انداخت. البته می‌توان کمی خلاقیت نیز به خرج داد. در ابتدا یک قسمت شال را بپیچانید و دور گردن خود ببندید. سمت دیگر شال را به سمت شانه مخالف برید و محکم کنید.

۱۰. مدل بستن شال به سبکی لاکچری

بستن شال لاکچری

این مدل بستن شال میان دخترخانم‌های جوان طرفداران زیادی دارد. اما روش بستن شال پاپیونی نیز بسیار ساده است. ابتدا شال خود را به حالت عادی سر کنید. سپس هر دو سر آن را در دست گرفته، و به قسمت پیشانی هدایت کنید. سپس با هر دو سر شال یک گره محکم ایجاد کنید. به‌گونه‌ای که مرکز گره در مرکز پیشانی و یا مایل به یک سمت قرار گیرد.

سپس یکسر شال را به سمت گره تا کنید، تا یک لوپ پاپیون به شکل پف‌دار ایجاد شود. بعد آن را فیکس کنید. حال سر دیگر شال را نیز که باز است، به‌طرف لوپ اول پاپیون هدایت کنید تا لوپ دیگر پاپیون ایجاد شود.

هر دو لوپ پاپیون باید به یک اندازه باشند و دقیقاً در راستای یکدیگر قرار گیرند. حالا نوبت به ایجاد لوپ سوم پاپیون می‌رسد. برای این کار می‌بایست قسمت‌های اضافه شال که از هر دو لوپ قبلی باقی‌مانده‌اند را در یک دستتان بگیرید. سپس آن‌ها را در پایین و به سمت پیشانی گیره بزنید تا یک‌پایه ایجاد شود. حالا آن‌ها را به شکل مرتب و پف‌دار به سمت بالا هدایت کنید. حالا در قسمت بالا یک گیره بزنید. یعنی لوپ سوم باید دقیقاً وسط هر دو لوپ قبلی ایجاد شود. حالا توربان پاپیونی شما آماده است

۱۱.بستن شال ساده برای عروس

گاهی اوقات، زیبایی در سادگی است و اگر شما یک مدل ساده و بی آلایش را برای خود انتخاب کنید؛ ممکن است حتی زیباتر هم به نظر آیید. در هر صورت با توجه به این مسئله حائز اهمیت که حجاب بخشی از زندگی ما مسلمانان به شمار می آید و می تواند به معصومیت شما کمک زیادی کند و در عین حال می تواند سبب به وجود آوردن یک تیپ و استایل خاص در شما شود؛ بهتر است به نکاتی در زمینه مدل بستن روسری برای عروسی و سایر مجالس دیگر توجه کنیم.در این روش، شال را در در پشت سر ضربدری به جلو آورده و تمام.

۱۲.آموزش بستن شال گره کنار سر

در این روش ابتدا شال را بر روی سر قرار داده به طوریکه هر دو دنباله یک اندازه باشد و سپس شال را به کناره گوش هدایت کرده و پس از ثابت نگاه داشتن به یک طرف سر شال را مایل کرده و گره ای می زنیمو می توان یکی از دنباله های شال دور گره بپیچانیم تا گره حالتی همانند گل بگیرد و آن یکی از دنباله های شال بر روی سینه پهن میکنیم.

۱۳.مدل بستن شال هنرمندی

برای بستن شال هنرمندی شما باید شال با قواره بالا را انتخاب کنید. دقت کنید به نحوی آن را دور سرتان نپیچید که احساس خفگی کنید یا تمام لباس شما را بپوشاند. اما در هر صورت باید به شیوه‌ای بسته شود که بلندی شال خود را نشان دهد.

برای داشتن شال هنرمندی سعی کنید، هر دو سمت شال را روی یک شانه قرار دهید. شما می‌توانید این دو قسمت شال را هر مدل که دلتان می‌خواهد به هم وصل کنید.

۱۴.آموزش بستن شال به همراه مو

بستن شال به همراه مو

بستن این مدل شال بسیار شیک و دخترانه می باشد ، در این مدل ابتدا شال را به صورت مستطیلی تا کرده و به شکل نواری باریک در می آوریم سپس به صورت هد بند در قسمت جلویی سر شال را قرار می دهیم و حالا دنباله های شال را به همراه مو به یک طرف مایل کرده و سپس شروع به بافت میکنیم.

حرف آخر

ما در این مقاله سعی کردیم جذاب ترین ترفند بستن شال را در اختیار شما قرار بدهیم تا در نوع خود بهترین باشید، شما برای آن کار کافی است، کمی علاقه و ذوق به خرج دهید.

انتهای مطلب/آ.ع

این مطلب برای شما مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز ۰ / ۵. تعداد آرا: ۰

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

بم خودرو

نوشته های مشابه

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x