تاریخ انتشار: ۱۰:۳۰ - ۰۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - 2021 April 29
کد خبر: ۱۸۵۳۵

توصیه سخنگوی دولت درباره نحوه برخورد با فایل صوتی ظریف

سخنگوی دولت با اشاره به انتشار فایل صوتی محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه، تاکید کرد: نباید اجازه داد توطئه «سرقتِ فایل» با توطئه «بازنمایی فایل مسروقه» تکمیل شود. نباید اجازه دهیم آن‌ها که فایل صوتی را به چنگ آورده‌اند انحصار بازنمایی و تفسیر آن را هم به خودشان اختصاص دهند.
به گزارش تلنگر، علی ربیعی، سخنگوی دولت و دستیار ارتباطات رئیس جمهوری، در یادداشتی نوشت:

«١- نباید اجازه داد توطئه "سرقتِ فایل " با توطئه "بازنمایی فایل مسروقه" تکمیل شود. نباید اجازه دهیم آنها که فایل صوتی را به چنگ آورده‌اند انحصار بازنمایی و تفسیر آن را هم به خودشان اختصاص دهند. این یک اتفاق تلخ بود، اما کسی دست ما را برای تفسیر درست محتوای سخنان، نبسته است. نباید با دستی که فایل را سرقت کرده  و دستی که پس از سرقت در مفهوم ومحتوای سخن دستبرد زده، همدستی کرد. متاسفانه برخی به طور ناآگاهانه همان تفسیرها را بر این سخنان تحمیل می کنند که عینا وپیش‌تر توسط سارقان بیان شده است. تلویزیون معلوم‌الحال همدست رژیم اسرائیل در همان نخستین روز بازنمایی فایل صوتی گفت "ظریف دیگر نمی تواند بر مقام فعلی خود باقی باشد و کشورهای مذاکره کننده دیگر اعتباری برای ظریف قائل نخواهند شد، نشر این فایل صوتی "شام آخر" ظریف بود.

٢- متاسفانه می‌بینیم آنچه را سارقان صوت می‌گویند با فاصله کوتاهی تبدیل به پژواک برخی تریبون‌های داخلی می‌شود. آنها می‌گویند "شام آخر" این‌ها می‌گویند "غروب" و"خودکشی".

سارقان صوت می‌گویند وزیر خارجه دیگر پس از نشر فایل نمی‌تواند مذاکرات تحریم‌شکنی برجام را به پیش ببرد، تریبون‌های داخل هم همین سخن را به شکل دیگر تکرار می‌کنند.

٣- خطاب من به همه دوستان در همه جناح‌ها است: در تله‌ای که رسانه‌های بدخواه وطن برای تخریب فداکاری‌های سربازان ما در میان افکار عمومی طراحی کرده‌اند نیفتیم، دوگانه "مذاکره-میدان" را که ابداع شوم همان رسانه‌هاست بازتولید نکنیم، ایران امروز به توازنی ظریف میان امر "مقاومت میدانی" و "امر دیپلماسی" بیش از هرزمانی دیگر احتیاج دارد، فکر نکنیم اگر میان "مذاکره-میدان" دوگانه‌سازی کنیم به سیاست یا به سربازان نبردگاه‌های خونین، خدمت کرده‌ایم.

٤- اتفاقاً سردار شهید ملی ما استاد مذاکره هم بود،این قدرت میدانی یاران شهید سلیمانی بود که به طور توامان  توطئه توسعه طلبی رژیم اسرائیل را سد کرد وطومار داعش را پیچید. و این قدرت و مهارت دیپلمات‌های کشور بود که برجام را به رغم مخالفت و مانع‌تراشی جنگ افروزانه لابی صهیونیسم حفظ کرد و توطئه ترامپ را که در لحظه ترور شهید سلیمانی، اقدام به ترور روانی برجام کرد را خنثی نمود. دیدیم که ترامپ در لحظه ترور شهید سلیمانی به برجام حمله کرد و این دو اقدام مجرمانه را در یک راستا فرموله نمود.

۵- نباید اجازه دهیم دستی کثیف که فایل را سرقت کرده در مضمون و محتوای سخن هم دستبرد و تحریف ایجاد کند. جای‌جای سخن "ظریف"، حمایت از رهبری است، سخن از رفاقت با سردار است، چرا اینها را نمی‌گوییم؟

سارقان فایل می‌کوشند آن را تبدیل به یک چماق علیه برجام، انسجام ملی و سربازان نبردگاه‌ها کنند و دوگانه‌سازی کاذب "دفاعی‌ها - سیاسی‌ها" را مطرح نمایند،  سعی در تفرقه‌افکنی در صفوف ملی دارند، باید فکر خودمان را به کار بیندازیم و  سخن دلسوزانه خودمان را بگوییم و نگذاریم سخن ما سایه صوتیِ سارقان صوت باشد.»
ارسال نظر

فرهنگ و هنر
تیمچه
پربازدید ها
شبکه های اجتماعی